Nowy Dwór: Odbudują pomnik Piłsudskiego

Na początku roku wydawana przez nowodworski ratusz gazeta informowała o powstaniu Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. W lutym uruchomiona została strona internetowa inicjatywy oraz fanpage na facebooku. Komitet powstał pod koniec grudnia ubiegłego roku. Jak czytamy na stronie internetowej inicjatywy „naszym celem jest przywrócenie przestrzeni publicznej miasta jednego z głównych elementów pamięci okresu przedwojennego – pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Popiersie takie stało przed kilkudziesięciu laty w Alei Ignacego Paderewskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

„Postać ta (marszałka Józefa Piłsudskiego red.) jest niezaprzeczalnie związana z Nowym Dworem Mazowieckim – podkreślają ponadto pomysłodawcy akcji. Dodają też, że przez ostatnie 70 lat wszystkie ślady dotyczące jego (marszałka Piłsudskiego red.) osoby zostały jednak zatarte.

Dlatego też na swojej stronie internetowej w dziale „Historia” będą przedstawiać interesujące fakty z historii Nowego Dworu Mazowieckiego, związane z współtwórcą polskiej niepodległości, jakim niewątpliwie był Marszałek Piłsudski.

Pod adresem www.dlamarszalka.pl znaleźć można aktualne informacje na temat tej inicjatywy. Dodatkowo uruchomiona została strona dla jej fanów na facebooku (www.facebook.com/DlaMarszalka). W ten sposób organizatorzy chcą zachęcić do uczestnictwa i wsparcia akcji odbudowy pomnika.

Pragniemy zaprosić państwa do współpracy – nie tylko w charakterze darczyńców, ale też sympatyków, i współpracowników. To inicjatywa ponad podziałami, do udziału w której chcemy zachęcić wszystkich mieszkańców. Łączy nas szczytny cel, który być może będzie początkiem dobrej passy w przywracaniu lokalnej tożsamości i popularyzacji historii naszego miasta – podkreślają przedstawiciele komitetu.

Odsłonięcie pomnika Piłsudskiego powinno odbyć się 11 listopada 2013 roku.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowy Dwór: Odbudują pomnik Piłsudskiego"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *