Nowodworzanie w Biegu Niepodległości

foto: UM Nowy Dwór Maz.

Po raz XXIV wystartował Warszawski Bieg Niepodległości – w niedzielę, 11 listopada punktualnie o godzinie 11.11 starter dał sygnał do rozpoczęcia tej tradycyjnej listopadowej imprezy biegowej.

foto: UM Nowy Dwór Maz.

Start i meta do 10 kilometrowego biegu usytuowane zostały już po raz trzeci przy skrzyżowaniu ulicy Stawki z Aleją Jana Pawła II. Trasa wiodła dalej Aleją Jana Pawła II, Chałubińskiego, Al. Niepodległosci do skrzyżowania z ulicą Rakowiecką, i po nawrocie powrót tą samą trasą do mety. Podniosła atmosfera trwała długo przed rozpoczęciem biegu. Ponad 8 tysięcy uczestników ubranych w białe i czerwone koszulki przygotowywało się do rozpoczęcia poszczególnych konkurencji. Oprócz biegaczy przygotowywali się niepełnosprawni na wózkach, rolkarze oraz zawodnicy specjalizujący się w Nordic Walking. Po odśpiewaniu hymnu państwowego poszczególne grupy wystartowały do swoich konkurencji. Gorąca atmosfera trwała na całej trasie, gdzie grupy kibiców oklaskiwały startujących.

W rekordowej obsadzie biegu na 10 kilometrów wzięła udział „10” zawodników Joggera NOSiR, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty wśród 7203 biegaczy, którzy ukończyli bieg. Najlepiej wypadł Hubert Liberadzki, który wynikiem 41;51 sek zajął 407 miejsce.

Oto miejsca i wyniki naszych pozostałych uczestników: 732/43:56 – Krzysztof Jastrzębski, 775/44:11 – Marek Dobrowolski. 928/44:52 – Tomasz Pietrzykowski, 1312/46:39 – Marian Kościelniak i zwycięstwo w kategorii wiekowej, 1754/48:07 – Agnieszka Szymańska, 1949/48:47 – Monika Zarzycka, 2308/49:47 – Damian Ginalski, 2529/50:25 – Andrzej Piekut.

Bieg ukończyła biegnąca poza konkursem Paulina Ślusarczyk, nie trenująca z zespołem od kilku miesięcy a jej wynik to czas w granicach 49 minut, prawie 9 minut gorzej od jej rezultatów z okresu pełnego treningu. Nie wystartowali dwaj najlepsi młodzi biegacze Joggera Maciej Jajszczak i Tomek Ołdak, którzy są kontuzjowani. W konkurencji Nordic Walking wziął udział inny zawodnik Joggera Zdzisław Zarzycki, który z powodu kontuzji nie mógł biegać. Debiut w nowej konkurencji był wielce udany. Wynik 47:11 sek. w marszu na 5 kilometrowym dystansie dał mu 9 miejsce na 376 uczestników. Przybiegający na metę uczestnicy zawodów otrzymywali piękne medale z pamiątkowym pierścieniem i okolicznościowe dyplomy a dla pokrzepienia napoje energetyczne.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowodworzanie w Biegu Niepodległości"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *