Nowodworski TNT Motocross na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski

16:36, 22.05.2013

18 i 19 maja Olsztyn był miastem polskiego i europejskiego motocrossu. W tych dniach odbyły się tu najważniejsze wyścigi MX: 1 runda UEM EUROPEAN CHAMPIONSHIP EMX OPEN, 1 runda MISTRZOSTW POLSKI MX MASTERS i 1 runda MISTRZOSTW POLSKI KOBIET MX.

Mimo zapowiadanych burz i deszczu przez cały czas zawodów świeciło słońce, temperatura dochodziła blisko 30 stopni, a polewany wodą tor miejscami wysychał na kamień. Nie obyło się bez groźnie wyglądających upadków zakończonych na szczęście wyłącznie siniakami.

Barwy nowodworskiego TNT Motocross  reprezentowali:

Michał Jońca - UEM  EUROPEAN CHAMPIONSHIP EMX OPEN  w pierwszym biegu zajął 20 miejsce, w drugim mimo wspaniałej jazdy zaliczył upadek, przez co stracił cenne sekundy i dojechał na 19 pozycji. W efekcie w klasyfikacji generalne EMX OPEN  zajmuje aktualnie miejsce 20.

Robert Michalski - MX MASTERS w pierwszym biegu zajął 16 miejsce, w drugim 17 - co plasuje go na 16 pozycji w klasyfikacji generalnej. Poza startami w zawodach Robert trenuje kobiecy team TNT i pomiędzy swoimi biegami kieruje zawodniczkami podczas ich wyścigów.

Marysia Staniak - MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET MX - to bardzo młoda zawodniczka wiekiem i stażem, motocross uprawia od niespełna półtora roku i już ma na swoim koncie kilka miejsc na podiach. W pierwszym biegu Marysia zajęła 4 miejsce, w drugim wyścig ukończyła na 5 pozycji co w klasyfikacji generalnej daje V miejsce.

Karolina Mikoda - MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET MX - to również młoda, początkująca zawodniczka. Ma bardzo dobre starty z maszyny, w drugim biegu po wypuszczeniu z maszyny wyjechała na 2 pozycji. W zeszłym sezonie uległa kontuzji co wykluczyło ją z treningów, jeszcze trochę nauki i wyniki będą znacznie lepsze. Karolina pierwszy bieg ukończyła na 6 pozycji, a drugi na 7, co uplasowało ją na VII miejscu w klasyfikacji generalnej.

Podczas zawodów atmosfera była rewelacyjna. W sobotę wieczorem polscy zawodnicy zorganizowali spotkanie integracyjne, na które stawili się zawodnicy i mechanicy z Chorwacji.

Zawodników jeżdżących w barwach TNT Motocross  i uczniów akademii TNT w zmaganiach wspierają: Dunlop, Inter Motors, Honda MCS oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki.