Nowe komputery w nowodworskiej bibliotece

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim można już korzystać z 10 nowych komputerów, na zakup których samorządowcy uzyskali dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł, z projektu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012 przez Instytut Książki.

fot. UM Nowy Dwór Maz.

Program ma na celu podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line.

Zgodnie z regulaminem programu – 7 zestawów komputerowych zostało udostępnionych czytelnikom do korzystania z Internetu i katalogów, natomiast 3 komputery przeznaczono dla bibliotekarzy, w celu podniesienia jakości obsługi użytkowników Biblioteki oraz prac związanych z dokończeniem katalogowania zbiorów i udostępnieniem baz on-line.

Nowe komputery dla Czytelników trafiły do Oddziału dla Dzieci i Wypożyczalni przy ul. Paderewskiego oraz do Filii na Osiedlu Młodych. Biblioteka notuje bardzo duże wykorzystanie stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu przez czytelników, zarówno przez dorosłych, dzieci jak i młodzież. W 2012 r. z komputerów skorzystało prawie 14 tys. osób. Sprzęt, na którym do tej pory pracowali Czytelnicy i bibliotekarze, w znacznej części zakupiony został w latach 2000-2003.

Zakupione komputery dla bibliotekarzy ułatwią przejście na nowy system biblioteczny, dzięki któremu spełnione zostaną kolejne warunki certyfikatu Biblioteka+. Biblioteka+ to wieloletni program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nowe komputery w nowodworskiej bibliotece"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *