Nieporęt: UKS Pilawa jedzie na mistrzostwa

Zawodnicy UKS Pilawa Nieporęt przy Szkole Podstawowej im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Polski w klasie mini bojer w połowie stycznia 2013. Sezon bojerowy 2012\2013 jest bardzo kapryśny, a właściwie pogoda od której zależy.

fot. UG Nieporęt

Pierwsze regaty zaplanowane były w dniach 9-10 lutego. Termin korzystny, koniec ferii. Miejsce, tam gdzie najlepszy lód, czyli Zalew Wiślany lub jezioro Śniardwy. Wybrano to drugie miejsce.  Niestety po nocnych opadach akwen nie nadawał się do rozegrania regat. O godzinie 12.00 zapadła decyzja, że REGATY ODBĘDĄ SIĘ na jeziorze Charzykowskim koło Chojnic.

W sobotę rano rozpakowanie sprzętu, przygotowanie do startu. Niestety mało wiatru. Lód dobry, gruby ale wiatru jak na lekarstwo. W końcu o godz.13.00 start do pierwszego i zarazem ostatniego wyścigu. Słabego wiatru starczyło na rozegranie tylko jednego wyścigu. 10 lutego – drugi dzień regat . Zupełny brak wiatru. Pakowanie sprzętu i powrót do domu.

Regaty tej rangi uznane są za ważne po rozegraniu minimum trzech wyścigów. Startowali Bogusia Żulewska i Maciej Krusiec. Jeśli będą sprzyjające warunki może uda się je rozegrać w terminie rezerwowym.

Teraz zawodnicy UKS Pilawa myślą już o Mistrzostwach Świata i Europy, które odbędą się na Litwie w terminie 20-23.02.2013. Na te zawody dołączy do grupy Kuba Marczak. Wyjazd  w poniedziałek 18 lutego.

/UG Nieporęt/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nieporęt: UKS Pilawa jedzie na mistrzostwa"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *