Nieporęt też wprowadzi zniżki dla dużych rodzin

Fot. sxc.hu

Gmina Nieporęt pracuje nad wprowadzeniem Nieporęckiej Karty Rodziny 3+. Uprawniać ma ona rodziny wielodzietne z terenu gminy do wielu zniżek. Wprowadzenie karty planowane jest na 1 stycznia 2014r., ale potrzebna będzie jeszcze uchwała radnych w tej sprawie.

fot. sxc.hufot. sxc.hu

Nieporęcka Karta Rodziny 3+ ma gwarantować zniżki dla rodzin, w których wychowuje się troje i więcej dzieci. I tak gmina pokryje połowę kosztów za wywóz śmieci oraz zaoferuje  50% zniżki w przedszkolach na zajęcia dodatkowe  dla dzieci. 50% rabat duża rodzina otrzyma także na bilety wstępu do Aquparku Fala w Stanisławowie Pierwszym oraz na imprezy kulturalne organizowane przez gminę. Zniżki mają zaoferować także lokalne firmy. Lista przedsiębiorców i rabatów nie jest jeszcze znana.

 

Trwają konsultacje

Do 3 grudnia trwają konsultacje z organizacjami pozarządowymi, które mogą zgłaszać uwagi lub propozycje do projektu uchwały wprowadzającej Nieporęcką Kartą Rodziny 3+.  Nie wykluczone, że w wyniku konsultacji zmienią się na przykład rodzaje oferowanych zniżek. Sama uchwała musi być jeszcze przyjęta przez radnych.  Stanie się to prawdopodobnie na jednej z grudniowych sesji.

 

Trzeba będzie wyrobić Kartę

Aby korzystać ze zniżek, trzeba będzie wystąpić do Urzędu Gminy Nieporęt o wydanie karty. Wniosek w tej sprawie będzie dostępny w magistracie, jak i na stronie internetowej Urzędu. Co ważne, Karta ma być wydawana wyłącznie osobom, które zamieszkują na terenie gminy Nieporęt, płacą podatki lokalne do budżetu gminy, a podatek dochodowy rozliczają w legionowskim Urzędzie Skarbowym.

Projekt Nieporęckiej Karty Rodziny 3+ znajduje się tu.

Karta dużej rodziny funkcjonuje już w Legionowie, Jabłonnie i Serocku. Od 1 stycznia 2014 zacznie obowiązywać w Gminie Wieliszew oraz prawdopodobnie w Gminie Nieporęt.

/wł, info: UG Nieporęt/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nieporęt też wprowadzi zniżki dla dużych rodzin"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *