Nie przegap wyborów – traf do właściwej komisji

Legionowo włącza się w akcję profrekwencyjną „Masz głos Masz wybór”. Głównym jej celem jest zmobilizowanie lokalnej społeczności do udziału w wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada. Oprócz plakatów, billboardów i ulotek zachęcających do udziału w wyborach, na stronie www.legionowo.pl pojawiła się także wyszukiwarka, która pomoże znaleźć drogę do właściwego lokalu w dniu wyborów.

Zarejestrowane zostały już listy kandydatów do rad miasta, powiatu i sejmiku województwa, a także zgłoszeni kandydaci na prezydenta Legionowa. Ponieważ wybory to święto demokracji, zarówno kandydatom, jak i władzom miasta zależy, aby uczestniczyło w nich jak najwięcej mieszkańców.

– Zachęceni ogólnopolską akcją profrekwencyjną dołączyliśmy do Masz Głos, Masz Wybór. Zamówiliśmy komplet materiałów przedwyborczych takich jak. plakaty, ulotki, billboardy. Będziemy je rozdawać podczas imprez miejskich oraz dystrybuować wśród naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że jak największa liczba legionowian wyjdzie 16 listopada z domów i uda się do urn wyborczych. Nasza akcja nie ma na celu wskazania na kogo oddać głos, ma jedynie zachęcić, aby z możliwości wyboru skorzystać – mówi zastępca prezydenta miasta, Piotr Zadrożny.

Wybory samorządowe to niezwykle ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie. O fotel prezydenta miasta walczyć będzie dwóch kandydatów, o 23 mandaty radnych miejskich – 75 osób, w wyborach do rady powiatu wystartuje 266 osób, 131 z nich ubiega się o jeden z 11 mandatów przypadających na Legionowo.

– To wyjątkowo ważne wybory – władze gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, które najbardziej wpływają na nasze życie. Po raz pierwszy wybierzemy radnych w okręgach jednomandatowych. Chcemy dotrzeć do ludzi młodych, niezdecydowanych czy w ogóle chcą pójść tego dnia do urn. Pragniemy pokazać, że każdy głos jest ważny, bo tylko biorąc udział w głosowaniu ma się potem podstawy do rozliczania swych przedstawicieli – mówi Zadrożny.

Celem programu Masz Głos, Masz Wybór jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, wspieranie współpracy mieszkańców z lokalnymi władzami, ponad podziałami i sympatiami politycznymi. W 2014 r. działania skupiają się na ułatwieniu mieszkańcom świadomego udziału w wyborach samorządowych.

Na stronie internetowej miasta www.legionowo.pl pod bannerem „Masz głos masz wybór” oraz w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Wybory samorządowe 2014” pojawiła się wyszukiwarka okręgów wyborczych. Klikając na pierwszą literę nazwy ulicy znajdujemy swoją ulicę i numer domu i otrzymujemy informację o siedzibie komisji, okręgu wyborczym do Rady Miasta, Powiatu i Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Lokale obwodowych komisji wyborczych w dniu 16 listopada 2014 r. (niedziela) będą otwarte w godz. 7:00-21:00.

Urzędnik Wyborczy w Legionowie: Danuta Szczepanik- Sekretarz Miasta Legionowo
Urząd Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41
tel. 22 766 40 03, fax 22 774 02 32 e-mail: [email protected]

Miejska Komisja Wyborcza w Legionowie
ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41 pok. 4.04 (III piętro) tel. 22 766 40 05, 22 766 41 04

/UM Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nie przegap wyborów – traf do właściwej komisji"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *