Newsweek: Polski głos Moskwy w Radiu Hobby

Fot. arch. Legio24

Władimir Putin ma nad Wisłą gorliwych popleczników – możemy przeczytać w internetowym wydaniu magazynu Newsweek. Chodzi o legionowską rozgłośnię radiową Radio Hobby, która wieczorami emituje audycje Radia Głos Rosji w języku polskim. Na szczęście tej „putinowskiej” propagandy nikt nie słucha – zauważa Newsweek i dodaje, że profesjonalnie mierzona słuchalność Radia Hobby to 0,00%, w porywach do 0,5%.

fot. Legio24fot. Legio24

W swoim artykule, Wojciech Cieśla informuje czytelników Newsweeka o historii legionowskiego radia. Wspomina między innymi  o problemach finansowych rozgłośni i licznych egzekucjach komorniczych wynikających z niewywiązywania się Radia Hobby z podpisanych kontraktów, w tym umowy leasingowej sprzętu emisyjnego.

W artykule Radiu Hobby „obrywa się” również za wygląd swojej siedziby. – Nadaje z piętrowej, brzydkiej willi w centrum podwarszawskiego Legionowa – czytamy. Tu autor się jednak myli, bo tak naprawdę legionowskie radio nadaje z piwnicy pod budynkiem byłej huty,  ulokowanym w głębi posesji przy Jagiellońskiej.

Publikacja w internetowym wydaniu Newsweeka opisuje także zagmatwane kwestie związane z udziałami w spółce, która jest nadawcą radia. Autor wspomina o prawicowych politykach Arturze Zawiszy oraz Pawle Usidusie, którzy chcieli, by Hobby promowało wartości patriotyczne i chrześcijańskie.

Link do artykułu o Radiu Hobby na stronie Newsweeka znajduje się TUTAJ.

/wł na podstawie Newsweeka/

5 razy komentowano artykuł "Newsweek: Polski głos Moskwy w Radiu Hobby"

 1. Radio Hobby to nie jest moje hobby…:)
  Już mam się bać najazdu cara Włodzimierza czy mam jeszcze poczekać?:):D

 2. I co z tego ….za ta fajna muzyka leci .

 3. Zdrajcy i pachołki Rosji zawsze się znajdą! Co na to ABW? To radio prę brzydkich spraw ma na sumieniu…

 4. Ładnie napisane: „…Tu autor się jednak myli…”,… dziennikarzyna kłamie jak pies… tylko po to żeby znaleźć sensacje!
  Co do jednego można się zgodzić, Głos Rosji to także jedno wielkie kłamstwo!

 5. Kwiatkowski z Legionowa | 03/04/2014, godz. 12:23 |

  NASZA POLITYKA PARTNERSTWA WSCHODNIEGO, CZY JAK KTO WOLI „JAGIELLOŃSKA”, JAK NA RAZIE SPOWODOWAŁA, ŻE UKRAINA STRACIŁA KRYM I RAZEM Z POLSKĄ . LITWĄ, ESTONIĄ I ŁOTWĄ PAŃSTWA DRŻĄ O SWOJĄ NIEPODLEGŁOŚĆ. JEDNYM SŁOWEM ZNALEŹLIŚMY SIĘ W CZARNEJ DUPIE !!. CO MOŻNA W SPRAWIE UKRAINY SPIEPRZYĆ TO JUŻ ZOSTAŁO SPIEPRZONE I MOŻE BYĆ TYLKO GORZEJ.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *