Nasielsk: Power z medalami

16:32, 20.03.2013

W dniach 16-17 marca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc. W mistrzostwach wystartowało pięciu zawodników nasielskiego klubu MKS POWER 2005. W pierwszym dniu zawodów siłacze z POWERA zdobyli cztery medale.

W kategorii wagowej 66 kg i wiekowej junior do 23 lat Marcin Kosowski wycisnął 175 kg, czym ustanowił nowy rekord Polski juniorów zdobywając złoty medal. Warto podkreślić, iż jego wynik w kategorii seniorów uplasował go na pozycji Wicemistrza Polski, w jego kategorii wagowej. Bezpośrednio po nim start w zawodach rozpoczął weteran i najstarszy z zawodników POWERA - Bolesław Mąka. W grupie + 60 lat (73 lata, 71 kg) wynikiem 135 kg zdobył złoty medal. Ciekawostką jest, iż jego wynik w współzawodnictwie z seniorami dał nasielskiej drużynie dodatkowe 3pkt do klasyfikacji generalnej.

Kolejnym zawodnikiem startującym w Mistrzostwach był Łukasz Krzyżewski (93 kg, startujący w kategorii wiekowej junior do 23 lat), który wynikiem 205 kg zajął drugie miejsce w rywalizacji juniorów zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Polski juniorów. Wynik ten uplasował go również na 7. miejscu w kategorii seniorów uwzględniając jego wagę ciała.

Drugiego dnia zawodów startowało dwóch zawodników. W najcięższej kategorii + 120 kg o medale walczyli: Jan Dzieciątkowski w kategorii weteranów +50 oraz w kategorii senior Robert Wargocki. Wynik Jana Dzieciątkowskiego to 245 kg, dało mu to złoty krążek w jego kategorii wiekowej i wagowej, przy czym również 6. miejsce wśród seniorów uwzględniając jego wagę ciała. Robert Wargocki wycisnął 260 kg, co dało mu 5. miejsce - medal przegrał jedynie wagą ciała.

Drużyna z Nasielska zakończyła Mistrzostwa Polski na wysokim 5. miejscu w klasyfikacji drużynowej.