Muzyka Chopina – dziecięce interpretacje

W środę, 21 kwietnia, sala Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie rozbrzmiewała dźwiękami muzyki Fryderyka Chopina, w wykonaniu uczestników Festiwalu Chopinowskiego.
Festiwal Chopinowski dla Dzieci i Młodzieży „Fryderyk i jego muzyka – dziecięce interpretacje” zorganizowany został po raz pierwszy, w ramach obchodów Roku Chopinowskiego. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach. Jedna to uczniowie szkół muzycznych, druga to ci, którzy uczą się indywidualnie. Każdy wykonywał dwa utwory, w tym jeden będący kompozycją Fryderyka Chopina. Swój udział w przesłuchaniach zgłosiło 15 wykonawców, w tym trzyosobowy zespół z gimnazjum. Występy oceniała komisja w składzie: przewodniczący Maciej Piwkowski – kompozytor (m.in. nieporęckiego hymnu), muzyk, Jolanta Gacka – wokalistka, Mariusz Dropek – pianista. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 kwietnia, tego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury przedstawione zostaną listy laureatów, informacja podana też będzie na stronie ośrodka www.goknieporet.pl.
Koncert laureatów odbędzie się 8 maja o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie, na który w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

(źródło: UG Nieporęt, foto: internet)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Muzyka Chopina – dziecięce interpretacje"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *