Muzeum się rozbudowuje

Muzeum Historyczne pozyskało 935 tys. środków zewnętrznych na modernizację willi Bratki i budowę pawilonu wystawowego. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nowy, parterowy pawilon składał się będzie z czterech sal wystawowych z salą dydaktyczną i zapleczem mulktimedialnym oraz z kondygnacji podziemnej dla potrzeb muzeum. W ramach projektu konsorcjum firm Merx i Rembud zagospodaruje także teren, m.in. dokona rozbiórki istniejących budynków gospodarczych.

Koszt budowy pawilonu to prawie 3,2 mln zł.

W ramach modernizacji istniejącego budynku Muzeum wykonany zostanie szereg prac (wykonanych pod stałym nadzorem konserwatorskim), m.in. rozebranie i położenie nowych podłóg, skucie tynków i uzupełnienie ubytków zaprawą, wykonanie dezynfekcji oczyszczonych powierzchni ścian, izolacja ścian, wymiana stolarki okiennej wraz z z parapetami, wymiana glazury i terakoty w toaletach, wzmocnienie belek stropowych na strychu, impregnacja elementów drewnianych preparatem ogniochronnym, wzmocnienie elementów więźby dachowej. Wykonane zostaną także prace związane z elewacją budynku, takie jak usunięcie istniejącej opaski betonowej wokół budynku i montaż nowej, malowanie tynków, renowacja balustrady.

(źródło:www.legionowo.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Muzeum się rozbudowuje"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *