Most w Łajskach do remontu

Powiat legionowski we współpracy z gminą Wieliszew wyremontuje most na Kanale Bródnowskim w Łajskach. Nie obędzie się jednak bez utrudnień. Na czas remontu most na ul. Kościelnej zostanie zamknięty dla ruchu kołowego, a kierowcy będą musieli korzystać z objazdu.

fot. UG Wieliszew

Most w Łajskach nie należy do bezpiecznych. Wąski chodnik, usytułowany przy samej krawędzi jezdni stwarza duże zagrożenie dla ruchu pieszego i rowerowego. Do tego jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Już w październiku 2012 roku została podpisana pomiędzy gminą Wieliszew i powiatem umowa o współpracy związanej z tegorocznymi inwestycjami na terenie gminy. I tak wyremontowana ma zostać ul. Kościelna wraz z mostem na Kanale Bródnowskim. Powstaną też nowe chodniki w Wieliszewie na ul. Niepodległości (na odcinku od ul. Przedpełskiego w Wieliszewie do końca zabudowy mieszkalnej przy ul. Wspólnej w Komornicy), a także oświetlenie uliczne tego fragmentu.

Starostwo Powiatowe rozpoczęło już przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca remontu mostu  w Łajskach. Na jego wyniki trzeba jednak jeszcze poczekać. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na koniec drugiego kwartału b.r., a most zostanie zamknięty dla kierowców w lipcu. Ruch pieszy będzie utrzymany.

Władze powiatu złożyły wniosek o dofinansowanie wspomnianych prac z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa opiewający na kwotę 4,9 mln zł, także gmina Wieliszew zadeklarowała dofinansowanie inwestycji. Czy remont zostanie wykonany w zaplanowanym przez władze zakresie, tego jeszcze nie wiadomo. Zakres robót, jakie zostaną zrealizowane będzie zależał od tego czy i w jakiej wysokości powiat uzyska dofinansowanie z budżetu państwa, wariant minimum to przebudowa samego mostu.

W tej chwili w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej trwa ocena wniosków. Decyzję w sprawie dofinansowania inwestycji w powiecie legionowskim poznamy prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Most w Łajskach do remontu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *