Młodzi wykazali się wiedzą przeciwpożarową

Finał Eliminacji Powiatowych „Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom 2013” już za nami. Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni między innymi tabletami.

fot. Bartłomiej Trzaskoma, OSP Kałuszyn

14 marca 2013r. w legionowskim Zespole Szkół nr 3 odbył się Finał Eliminacji Powiatowych „Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W turnieju udział brała młodzież ze wszystkich gmin powiatu legionowskiego z wyjątkiem gminy Nieporęt.

Konkurs został podzielony na trzy grupy wiekowe: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne i składał się z dwóch części. Na początek trzeba było napisać test składający się z 20 pytań z zakresu nie tylko wiedzy przeciwpożarowej ale i innych dziedzin związanych z pożarnictwem.  Następnie osoby z największą liczbą punktów losowały pytania i odpowiadały na nie przed Komisją Konkursową.
Ciężka nauka i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy pożarniczej została nagrodzona –  każdy z uczestników zdobył dyplom oraz gadżety.

Trzem najlepszym uczestnikom z każdej grupy wiekowej zostały wręczone nagrody rzeczowe – między innymi tablety – ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Legionowie, Miasto Legionowo, Gminę Jabłonna i Gminę Wieliszew.

Zwycięzcami eliminacji powiatowych zostali:

w grupie szkół podstawowych – Damian Stolarski (OSP Kałuszyn)
w grupie szkół gimnazjalnych – Julia Maik (Gimnazjum w Jabłonnie)
w grupie szkół ponadgimnazjalnych – Dawid Matuszewski (OSP Krubin)

Osoby te będą reprezentować Powiat Legionowski w etapie wojewódzkim turnieju.

Strażacy zorganizowali także pokaz wozów bojowych, co było nie lada atrakcją dla uczestników.

„Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom” jest konkursem cyklicznym i ma bardzo długą tradycję. Ma on na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Powiatowy Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Legionowie pod czujnym okiem Prezesa Zarządu Pana Krzysztofa Goślickiego. Na uroczystości wręczenia nagród pojawił się także Komendant Państwowej Straży  Pożarnej w Legionowie – st. bryg. mgr inż. Mieczysław Klimczak.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Młodzi wykazali się wiedzą przeciwpożarową"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *