Mława: 26 medali dla pływaków UKS "Delfin"

13:34, 28.04.2014 Aktualizacja: 13:37, 28.04.2014

W dniach 26-27 kwietnia zawodnicy klubu UKS "Delfin" Legionowo, wzięli udział w ogólnopolskich zawodach pływackich o "Puchar Burmistrza Miasta Mława". Dla pływaków "Delfina" z pewnością był to udany turniej - legionowscy zawodnicy zdobyli aż 26 medali.

Pływacy UKS  "Delfin" na zawodach o "Puchar Burmistrza Miasta Mława". Fot Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Klub UKS "Delfin" Legionowo reprezentowało łącznie 26 zawodników i zawodniczek oraz dwóch trenerów - Daniel Kreps i Piotr Cesarczyk. Mimo narastających obciążeń treningowych i zmęczenia sezonem zawodnicy Legionowskiego klubu zajęli 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej i zdobyli aż 26 medali. Najcenniejszy, złoty medal otrzymali:
  • w kategorii 16+: Joanna Żbikowska na dystansie 100 metrów stylem klasycznym (1:21.23) oraz Igor Szulich na dystansie 100 metrów stylem klasycznym (1:08.24);
  • w kategorii 13-latków: Marta Chudorlińska na dystansie 50 metrów (38.76) oraz 100 metrów (1:25.52) stylem klasycznym;
  • w kategorii 11-latków: Inga Kamińska na dystansie 100 metrów stylem klasycznym (1:32.44).
Pływackie zmagania zgromadziły ogromną liczbę zawodników z całej Polski. Na starcie stanęło łącznie 404 zawodników z 26 klubów, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Gościem specjalnym zawodów była Alicja Tchórz, polska pływaczka specjalizująca się w stylu grzbietowym, mistrzyni Europy Juniorów. /kh/