Zamknij

Mistrzowie walki

08:10, 24.06.2014 Aktualizacja: 01:00, 01.10.2015
Skomentuj

Legionowska Akademia Sportów Walki po raz pierwszy wystawiła swoją reprezentację podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, która odbyła się w dniach 20-22 czerwca we Wrocławiu.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w walkach w swoich kategoriach kolejno wystartowali debiutanci: Karolina Czymerska K-41 uplasowała się na miejscach 5-8, Jakub Podgórski kat-37 zdobył brązowy medal, Arkadiusz Kuskowski na podium stanął dwa razy - po brązowy medal w kategorii 53 i po srebro w dwuboju. Mistrzami Polski po raz pierwszy zostali bracia Jagiełło: Rafał kat-61 i Robert kat-65, co jest dla nich olbrzymim sukcesem.

Ostatnim zawodnikiem jest Hubert Hołubowicz, który wystartował w kat-49 i swoje wszystkie walki wygrał przed czasem, dzięki czemu obronił tytuł Mistrza Polski z 2013 roku. Przypominamy, że Hubert czeka na oficjalne powołanie do reprezentacji na Mistrzostwa Świata kadetów, które odbędą się 24-27 lipca w Baku, stolicy Azerbejdżanu.

Dużym zaskoczeniem było stanięcie na podium w klasyfikacji drużynowej klubów na trzecim miejscu obok takich potęg jak AZS AWF Poznań i Start Olsztyn.