Mistrzostwa NDM w Tabliczce Mnożenia

16 marca 2013 roku uczniowie klas III i IV szkół podstawowych z Nowego Dworu Maz. spotkali się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, aby zmagać się w ramach XII Otwartych Mistrzostw Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia.

fot. UM Nowy Dwór Maz.

W zawodach wzięły udział reprezentacje: Nasielska, SP 220 z Warszawy i szkół nowodworskich: SP 4 i SP 7. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał v – ce Dyrektor Zespołu Szkół p. Tomasz Szadkowski. Powitał przybyłą na otwarcie przewodniczącą Rady Rodziców p. Joannę Kańdułę, zawodników i ich opiekunów oraz przedstawił sędziów i opiekunów grup.
W czasie Mistrzostw rozegrano konkurencje: Szeryf, Prymus, Olimpijczycy, Krzyżak. Wymagają one biegłej znajomości tabliczki mnożenia, ale także szybkości, refleksu, koordynacji, doskonałej orientacji w przestrzeni oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zadaniowych wymagających podejmowania trafnych, szybkich decyzji. Dużo emocji wzbudza zawsze obserwowany przez kibicujących zawodników i opiekunów widowiskowy Ekspres – gra zespołowa, której punktacja liczy się do ogólnej klasyfikacji drużynowej.
Po rozegraniu gier konkursowych zawodnicy mogli uczestniczyć w grach i zabawach matematyczno-logicznych, zjeść przygotowany przez organizatorów poczęstunek oraz  rozegrać gry niepunktowane „Królową skakanki” i „Piłkarza matematyka”.
Zwycięstwo w zawodach zapewniła sobie, dzięki I miejscu w Ekspresie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4, która wyprzedziła „Siódemkę” zaledwie o jeden punkt. Spośród startujących wyłoniono najlepszego zawodnika – ucznia klasy IV d Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim/ Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego – Piotra Pawełasa, który uzyskał w klasyfikacji indywidualnej 30 pkt., tracąc tylko jeden punkt do maksymalnej ilości możliwych do zdobycia.
Nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta p. Jacka Kowalskiego, puchary, statuetki przekazane przez sponsora p. Tomasza Nurczyńskiego oraz medale zakupione przez Radę Rodziców wręczyła zawodnikom Dyrektor Zespołu Szkół p. Agnieszka Pindel. Każdy z zawodników otrzymał drobne upominki przygotowane przez Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Mistrzostwa NDM w Tabliczce Mnożenia"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *