Miejsca sercu najdroższe – Seniorzy w Szkole Podstawowej w Serocku

Każdy z nas ma takie miejsce na ziemi, które jest kluczem do krainy wspomnień wypełnionej obrazami z dzieciństwa, poczuciem bezpieczeństwa, nostalgią. Miejsce, do którego powraca się myślami, by choć na chwilę zatrzymać czas, poczuć energię, która pozwoli iść dalej przez życie bez utyskiwania na przeciwności losu. Te wspomnienia są jak wschody słońca: ciepłe, piękne i potrzebne człowiekowi. Chcemy je przywoływać w sobie i w innych ludziach, dlatego też ,,Miejsca sercu najdroższe’’ stały się motywem przewodnim IX Spotkania Seniorek i  Seniorów Miasta, które odbyło się 24 listopada br. w Szkole Podstawowej w Serocku. Zaproszeni goście, wśród których znaleźli się również przedstawiciele władz samorządowych, zachęceni przez dyrektor Krystynę Affek, wybrali się w wyjątkową podróż do najpiękniejszych zakątków naszego kraju.

REKLAMA

Pierwsze refleksje przyszły po występach chóru i zespołu muzycznego pod dyrekcją Mariana Różyckiego. Śpiewane i grane melodie miały charakter patriotyczny, ale zawierały także pochwałę przyrody i spokojnego życia. Zadźwięczał ,,Walczyk serocki’’, którego słowa są pieczęcią uczuć złożoną w hołdzie naszemu miastu. W dalszą, pełną emocji podróż przeplataną tańcem i piosenką zabrali gości Teresa Dytyniak, Agnieszka Lipska, Barbara Klik, Marek Gorczyński oraz uczniowie ze wszystkich grup wiekowych – od sześciolatków po gimnazjalistów. Spotkanie prowadziły panie: Agnieszka Murza- Rzewnicka i Małgorzata Gańska – Niemczyk. To one wyznaczały kierunki podróży, dozowały dawkę humorui nadawały tempo, proponując wyprawę pociągiem, autostopem, parostatkiem do Krakowa, Lublina, Warszawy, Mrągowa, Augustowa, w góry i nad morze, do hałaśliwych miast i spokojnych wsi, gdzie jeszcze można ,,… dojrzałe wiśnie z drzewa rwać, w glinianym piecu upiec chleb…’’. Barwna scenografia dodawała oprawie artystycznej niepowtarzalnego uroku. Dynamiczna i pełna ekspresji choreografia, stworzona przez Katarzynę Tulin i Barbarę Klik sprawiła, że publiczność odbierała przedstawienie wszystkimi zmysłami.

foto: UG Serock

Nasi wyjątkowi goście mieli również okazję skosztować słodkości, które zostały przygotowane przez członków Szkolnego Koła PCK oraz Radę Rodziców. Otrzymali również prezenty wykonane własnoręcznie przez uczniów. To ogromne przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki pracy wielu ludzi: dyrekcji szkoły, opiekunom Samorządu Szkolnego, całej Radzie Pedagogicznej i rodzicom, których pomoc w przygotowaniu spotkania była nieoceniona. Bardzo Wam za to dziękujemy.

Mamy nadzieję, że wśród miejsc, których granice wyznaczamy własnym sercem, znajdzie się też nasza szkoła, że będziecie Państwo powracali do niej z radością. Chcemy utrzymać tę więź i tradycję, by umocnić  poczucie lokalnej wspólnoty i pokazać, jak jesteście nam bliscy.
W chwilach, gdy spotykają się pokolenia czas  się zatrzymuje, a życie przybiera inny, wolniejszy rytm. Warto w nich uczestniczyć.
Zapraszamy naszych drogich Seniorów do wspólnego świętowania za rok. Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć na stronie internetowej serockiego ratusza.

Katarzyna Różycka

(źródło: UG Serock)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Miejsca sercu najdroższe – Seniorzy w Szkole Podstawowej w Serocku"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *