Legionowo pięknieje również dzięki KZB

Komunalny Zakład Budżetowy kojarzy się zwykle z miejskim targowiskiem lub systemem odbioru śmieci, ewentualnie z kompostownikami, które są bezpłatnie użyczane mieszkańcom. Mało kto wie, że KZB inwestuje w mieście sprawiając, że bloki i ich otoczenie są coraz piękniejsze.

Zwykle informujemy o inwestycjach prowadzonych przez Urząd Miasta, natomiast w jednostkach organizacyjnych związanych z gminą także wiele się dzieje. Komunalny Zakład Budżetowy nadal rozdaje bezpłatne kompostowniki (dotychczas odebrano ich 460, kolejnych 40 czeka na nowych właścicieli), lecz także przeprowadza istotne dla mieszkańców inwestycje.

REKLAMA

Inwestycje KZB to m.in. zakończona niedawno przebudowa instalacji elektrycznej w budynku przy ul. Olszankowej C (koszt inwestycji, która objęła 73 lokale i część administracyjną to prawie 303,5 tys zł), termomodernizacja budynku przy ul. Daliowej 10 (koszt ocieplenia ścian, dachu oraz wymiany okien to 135 tys zł). Do sieci ciepłowniczej przyłączone zostały cztery budynki wspólnot mieszkaniowych przy ul. gen Bolesława Roi 4. To tylko największe z inwestycji wykonanych przez legionowski zakład, montowane są także instalacje gazowe, wymieniane pokrycia dachowe, wyremontowany dach przedszkola i biblioteki przy ul. Olszankowej E. Trwają prace przy budowie chodnika z kostki brukowej na terenach administrowanych orzez KZB przy ulicach Kolejowa, Batorego, Słowackiego, Przemysłowa i Bałtycka. W budynku przy ul. Bartorego 4 wykonywana jest elewacja.

Zaplanowane prace to remont dachu i ścian zewnętrznych budynku B przy ul. Piłsudskiego 3, przebudowa kominów z dociepleniem w budynku przy ul. Sowińskiego 15 a oraz wymiana rynien w budynku przy ul. Suwalnej B. Koszt tych inwestycji to ok. 125 tys zł.

(źródło: UM Legionowo, foto: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo pięknieje również dzięki KZB"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *