Medycyna estetyczna w powiecie legionowskim. Przoduje DP Med z Jabłonny

Centrum Medyczne DP MED

 

Medycyna estetyczna staje się równie zwyczajną praktyką jak wizyta u kosmetyczki. Nic dziwnego, żyjemy w czasach, gdzie wygląd jest ważny jak nigdy wcześniej. Domowe sposoby i kremy nigdy nie dają tak spektakularnych efektów jak zabiegi w gabinecie lekarskim, które pozwalają opóźniać procesy starzenia się skóry, ale też usuwać niedoskonałości takie jak np. zmarszczki, blizny czy worki pod oczami. Wachlarz dostępnych zabiegów jest bardzo duży. Dziś przedstawiamy te najpopularniejsze.

Zabiegi z botoksu

W medycynie estetycznej toksynę botulinową zwaną popularnie botoksem wykorzystuje się do usuwania zmarszczek mimicznych. Botoks jest toksyną pochodzenia bakteryjnego, która hamuje przewodnictwo nerwowe w mięśniach. Wstrzyknięta w mięśnie twarzy powoduje ich rozluźnienie i zmniejsza powstawanie i widoczność zmarszczek mimicznych. Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj do 6 miesięcy, po czym słabnie. Wstrzykiwanie botoksu wymaga precyzji od lekarza, gdyż mamy do czynienia z silną neurotoksyną. Niewłaściwie podana może spowodować porażenie mięśni twarzy na kilka miesięcy.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w organizmie ludzkim min. w skórze. Ma on silne właściwości wiązania wody i odpowiada za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia. Wraz z wiekiem zdolność do syntezy kwasu hialuronowego spada, co prowadzi min. do wysuszania skóry, jej wiotczenia i powstawania zmarszczek. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystuje się jako naturalny wypełniacz, wstrzykiwany pod skórę w miejscu zmarszczek. Efekt zabiegu widoczny jest bardzo szybko i utrzymuje się od 6 do12 miesięcy. Również w tym wypadku bardzo ważne jest doświadczenie lekarza i właściwe podanie kwasu. Źle przeprowadzony zabieg zamiast nas odmłodzić może wręcz oszpecić. Specjalista zatrudniony w przychodni DP Med w Jabłonnie, dr Katarzyna Księżopolska – Oziębło lekarz dermatolog ma duże doświadczenie w tego typu zabiegach i na pewno chętnie doradzi i pomoże wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj wypełniacza, tak żebyśmy byli zadowoleni z efektu.

Peelingi chemiczne

Zabiegi tego typu wykorzystują związki o charakterze kwasowym, do stymulacji złuszczania zrogowaciałego naskórka lub skóry właściwej. Intensywność zabiegu dostosowywana jest do stanu i rodzaju skóry pacjenta. Dzięki zmniejszeniu warstwy rogowej odpowiadają za jej rozjaśnienie i poprawę ogólnego wyglądu. Stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego mają działanie przeciwstarzeniowe i nawilżające. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy mogą korzystać z dobrodziejstw takich peelingów . Osoby ze skórą wrażliwą lub naczynkową powinni ich unikać. Kwasy mogą też mieć właściwości uczulające.

Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Coraz bardziej popularnym zabiegiem upiększającym staje się wstrzykiwanie podskórnie osocza bogatopłytkowego. Substancja ta od lat wykorzystywana jest w medycynie w leczeniu np. urazów ortopedycznych. DP MED również ma w swojej ofercie osocze bogatopłytkowe w chorobach traumatologii i ortopedii. Konsultację oraz zabiegi wykonuje dr Bartłomiej Pawelec, który dostrzega pozytywne efekty leczenia osoczem.

W medycynie estetycznej osocze zyskuje natomiast na popularności wśród osób poszukujących naturalnych metod odmładzania. Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje przede wszystkim bezpieczeństwo – podawane są komponenty uzyskane z naszej własnej krwi. Dzięki temu zabieg może być wykonywany nawet u osób o skłonnościach alergicznych i ze skórą wrażliwą. Sekretem działania osocza bogatopłytkowego są płytki krwi. W naszym organizmie komórki te odpowiadają min. za procesy regeneracyjne po uszkodzeniach. Produkując różnego rodzaju czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu czy migrację komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia. Płytki krwi podane podskórnie w trakcie zabiegu estetycznego powodują wzmocnienie jej struktury, poprawę krążenia (lepszy koloryt skóry) oraz spłycenie zmarszczek. Zabieg jest krótki, bezbolesny, z nikłym ryzykiem powikłań, a w efekcie otrzymujemy zdrową, młodo wyglądającą i promienną skórę. Zabieg ten jest niezwykle uniwersalny i polecany dla osób w każdym wieku.

Jeżeli zainteresował Cię temat osocza bogatopłytkowego wykorzystywanego w medycynie estetycznej to zapraszamy na konsultację do dr Renaty Grzechocińskiej, która przyjmuje w DP MED w środy w godz 16:00-20:00.

Centrum Medyczne DP MED
05-110 Jabłonna
Ul. Modlińska 49
22 29 29 800

www.dpmed.pl

/art. sponsorowany/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Medycyna estetyczna w powiecie legionowskim. Przoduje DP Med z Jabłonny"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *