Zamknij

Mateusz Zalewski 12. żakiem w kraju!

20:05, 01.11.2014 Aktualizacja: 20:10, 06.11.2014
Skomentuj

W weekend (25-26.10) Łódź gościła żaczki i żaków podczas 1. Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym. Podczas zawodów tak wysokiej rangi debiutował zawodnik Sokoła Serock Mateusz Zalewski. Jak poradził sobie młody pingpongista z Serocka?

1. Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym Żaków

Mateusz Zalewski jest wyróżniającym się zawodnikiem młodego pokolenia w Serocku. W swojej kategorii wiekowej jest jednym z najlepszych tenisistów w Powiecie Legionowskim. W Łodzi Mateusz zadebiutował na tak wysokim poziomie rozgrywek. Na tle zawodników z takich klubów jak: Bogoria Grodzisk Mazowiecki, GLKS Nadarzyn, MLUKS Nadwiślanin Płock czy UKS LUPUS Kabaty Warszawa nie odstawał swoim poziomem od rówieśników. Wręcz przebojem wdarł się do czołowej szesnastki dwudniowych zmagań.

Eliminacje

W grach eliminacyjnych Grupy H Zalewski pokonał trójkę swoich przeciwników:

Zalewski - Alan Kulczycki (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) 3:1

Zalewski - Aleksander Majchrzak (KS Gwardia Bydgoszcz) 3:0

Zalewski - Szymon Sergiel (ZKS Drzonków) 3:1

Dzięki temu pewnie awansował z pierwszego miejsca do turnieju głównego.

Turniej główny

Tu grano już systemem pucharowym. 32 najlepszych zawodników walczyło o czołowe lokaty. Zawodnik Sokoła w pierwszym pojedynku pokonał Michała Wandachowicza (UKS Chrobry Międzyzdroje) 3:0. W 1/8 finału grand prix uległ Marcinowi Doktorowi (PLKS Arka Łętownia) 1:3. W tym momencie pozostała mu już gra w turnieju pocieszenia. Na drodze do 12 miejsca pokonał kolejno: ponownie Majchrzaka 3:1 i Stanisława Wnęka (ŁKS FAN Strzelin) 3:0. Dało mu to prawo gier o miejsca 9-12. Tu niestety nie sprostał dwóm rywalom. Przegrał z Krystianem Kołodziejem (PLKS Arka Łętownia) 3:0 i Adamem Banasikiem (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:1, zajmując ostatecznie 12 lokatę, na ponad 60 startujących.

Jak wypadł Mateusz na tle rówieśników z Mazowsza?

W turnieju żaków z naszego województwa wzięło udział 18 tenisistów stołowych. Mateusz był czwartym zawodnikiem Mazowsza. Warto dodać, że w eliminacjach przepadł Jan Adamiak, mieszkaniec Jabłonny, tenisista Spójni Warszawa, który z Zalewskim toczy bardzo wyrównane i zacięte pojedynki. Podczas VIII Grand Prix Amatorów w Tenisie Stołowym w Legionowie walka obu zawodników zakończyła się zwycięstwem Zalewskiego 3:2.