Region: Zamknięto lokale wyborcze

Fot. arch. MK/Legio24.pl

W niedzielę (16.11) wybieraliśmy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz nowych radnych. Głosowanie w powiecie legionowskim przebiegło spokojnie. Wstępne wyniki wyborów będą znane najwcześniej około północy.

Wybory na terenie powiatu legionowskiego przebiegły spokojnie. Nie odnotowane poważniejszych incydentów naruszenia ciszy wyborczej – informowała w niedzielę Emilia Kuligowska, rzecznik prasowy KPP Legionowo. Najważniejsze dla lokalnej społeczności wybory zakończyły się o godz. 21:00. Teraz rozpoczęło się wielkie liczenie głosów.

Według Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja w powiecie legionowskim wyniosła – według stanu na godz. 17:30 – 40,69 %. Według oficjalnych danych najwyższa była w Nieporęcie – 47,19%, a najniższa w Legionowie – 35,61%. Wszystko jednak wskazuje na to, że mieszkańcy ruszyli do urn późnym popołudniem. Jak udało nam się dowiedzieć jedna z legionowskich komisji już podliczyła frekwencję na godz. 21:00. W Przedszkolu Miejskim nr 6 wyniosła ona aż 69%.

Jeśli okazałoby się, że w pozostałych okręgach jest ona tak wysoka, to na wstępne wyniki wyborów – liczone według protokołów z komisji przyjdzie nam poczekać nawet do północy albo i dłużej.

/se/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Region: Zamknięto lokale wyborcze"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *