Legionowski: Starosta docenił przedsiębiorców

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Dziś (20.12) , w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach, na Sesji Rady Powiatu Starosta Legionowski  podziękował najbardziej wyróżniającym się przedsiębiorcom z terenu powiatu legionowskiego, wręczając im listy gratulacyjne i upominki.

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

W powiecie legionowskim dominują małe i średnie przedsiębiorstwa. Sporo z nich, to dynamiczne, prężnie działające firmy. Nic więc dziwnego, że kilka z nich w ostatnich latach zostało zauważonych i odznaczonych w różnych rankingach.

Cztery z wyróżnionych dzisiaj firm otrzymało zaszczytny tytuł „Lidera Przedsiębiorczości”, przyznawany innowacyjnym przedsiębiorcom ze sfery rzemiosła, handlu, usług i drobnego przemysłu, które w swej działalności kierują się uczciwością i rzetelnością wobec klientów i partnerów. Są to: P.H.U. „Mechanika” – Witold Modzelewski, P.P.H.U. „Cedar” Cecylia Łysowska, Zakład Robót Elektroenergetycznych „Aneko” Andrzej Kosek, AB Studio Agnieszka Bujnowska.

Firma „Edbudex” Sp. z o.o. przed kilkoma dniami została odznaczona w konkursie „Skrzydła Biznesu”, zajmując trzecią pozycję wśród najlepszych firm na Mazowszu, jako ta najbardziej wiarygodna i osiągająca najlepsze wyniki finansowe.

Wiesław Gabrysiak z Zakładu Optycznego A.W. Gabrysiak, otrzymał „Szablę Kilińskiego”, najwyższe odznaczenie honorowe w rzemiośle. Sama szabla to replika karabeli polskiej z XVIII w. wykonana w skali 1:1. Pierwszą w historii Szablę Kilińskiego otrzymał papież Jan Paweł II. Odznaczenie to otrzymują rzemieślnicy za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć w kraju i zagranicą.

Wyróżnieni dzisiaj przedsiębiorcy zrzeszeni są w Powiatowym Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości oraz w Powiatowej Izbie Gospodarczej w Legionowie.
Starosta Legionowski Jan Grabiec podziękował reprezentantom wyróżnionych firm za ich wkład w rozwój rzemiosła i przedsiębiorczości w powiecie legionowskim, wręczając listy gratulacyjne i upominki, a także życząc dalszych sukcesów, które służą mieszkańcom powiatu. Podziękował również Stefanowi Marciniakowi, Starszemu Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości, za opiekę nad lokalnymi rzemieślnikami.

Po wręczeniu listów gratulacyjnych i upominków głos zabrał jeden z „Liderów Przedsiębiorczości” , pan Witold Modzelewski, dziękując za to, że lokalni przedsiębiorcy zostali zauważeni i docenieni przez lokalny samorząd.

W czasie, kiedy prowadzenie działalności gospodarczej to szczególnie trudne wyzwanie, samorządowcy są wdzięczni lokalnym przedsiębiorcom, bo to właśnie oni przeciwdziałają bezrobociu i przyczyniają się do rozwoju całego regionu.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Starosta docenił przedsiębiorców"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *