Legionowski: Pierwsze wyniki wyborów

Fot. freeimages.com

W Komisjach Wyborczych powiatu legionowskiego trwa liczenie głosów po zakończonym o godz. 21:00 głosowaniu w Wyborach Samorządowych. Wybieraliśmy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych. Poniżej publikujemy wstępne wyniki wyborów na bieżąco – prosto z komisji wyborczych.

Godz. 22:45

Legionowo: Roman Smogorzewski wygrał wybory w okręgu nr 17. Zdobył 558 głosów, jego przeciwnik – Konrad Michalski z PiS-u 188.

Godz. 22:57

Legionowo: Podliczono głosy w okręgu nr 3. Tam również wygrywa Roman Smogorzewski. Udało mu się zdobyć 613 głosów. Michalski prawie połowę mniej – 328

Godz. 23:00

Legionowo: Do Rady Miasta wchodzą Marcin Smogorzewski oraz Mirosław Pachulski. Nie dostał się Ryszard Brański z KWW Romana Smogorzewskiego z okręgu nr 6.

Godz. 23:15

Legionowo: Okręg 11 -R. Smogorzewski – 350 głosów, K. Michalski – 159. Okręg 14: Smogorzewski zdobył 539 głosów, jego konkurent z PiS-u 171.

Do Rady Miasta Legionowo wchodzą: Agnieszka Borkowska z okręgu nr 14. Pokonała ona swojego konkurenta Beniamina Mateckiego z PiS (504 głosy do 190). Do Rady Miasta wchodzi też Adam Aksamit – dyrektor Teatru 13 (okręg nr 17).

Godz. 23:27

Do Rady Miasta Legionowo wchodzą: z okręgu nr 11 – Tadeusz Szulc, a z okręgu 8 – Janusz Klejment.

Godz. 23:31

Legionowo: Do Rady Miasta z okręgu 22 wchodzi Przemysław Cichocki z listy KWW Romana Smogorzewskiego.

Godz. 23:36

Legionowo: Po podliczeniu głosów w okręgu nr 19 wynika, że zwyciężyła Beata Woźniak z KWW Romana Smogorzewskiego. Zdobyła ona 297 głosów i wchodzi do Rady Miasta.

Poniedziałek (17.11) Godz. 00:10

Legionowo: Do Rady Miasta nie dostał się kandydat PiS-u Konrad Michalski. Wszystko wskazuje też na to, że przegrał wybory na urząd ptrezydenta Legionowa.

Z okręgu nr 5 wszedł Józef Dzidzic zdobywając ponad 500 głosów. Wygrał tym samym z Łukaszem Konstantynowiczem, na którego głos oddało 312 wyborców. Biarąc pod uwagę młody wiek Konstantynowicza można uznac jego wynik za bardzo dobry.

Godz. 00:18

Legionowo: W okręgu nr 8 zwyciężył Roman Smogorzewski zdobywając 632 głosy. Jego przeciwnik – Konrad Michalski – 289.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji do Rady Miasta Legionowo wchodzi także Agata Zaklika z okręgu 18.

Godz. 00:22

Legionowo: Mamy już pewne dane z okręgu 18. Na Romana Smogorzewskiego głosowało tam 588 osób, na Michalskiego tylko 264. Już wiemy, że z tego okręgu do Rady Miasta weszła Agata Zaklika z KWW Romana Smogorzewskiego.

Godz. 00:26

Legionowo: Do Rady Miasta wchodzi też Anna Łaniewska z KWW Romana Smogorzewskiego, zdobywając 381 głosów (okręg nr 21). Pokonała ona lidera zespołu Sex Bomba Roberta Szymańskiego (299) oraz Bogusława Feliksa Perycza (117).

Godz. 00:48

Legionowo: Do Rady Miasta Legionowo dostał się Dariusz Błaszkowski z KWW Nasze Miasto Nasze Sprawy. Jak już pisaliśmy pokonał on dotychczasowego radnego Ryszarda Brańskiego.

Wieliszew: W większości okręgów wyborczych zwyciężył KWW Pawła Kownackiego. Obecny wójt ma tez największą liczbę głosów. Czy nie będzie konieczna II tura wyborów okaże się najpewniej w poniedziałek w godzinach popołudniowych.

Nieporęt: Na obecną chwilę wybory na urząd wójta wygrywa Sławomir Mazur, który pełnił tę funkcję do tej pory.

Godz. 00:55

Legionowo: W okręgu nr 16 wybory do Rady Miasta wygrał Leszek Smuniewski z KWW Leszka Smuniewskiego. Pokonał on Karolinę Pawłowską i Elżbietę Makowiecką.

Godz. 00:58

Legionowo: Z okręgu 23 do Rady Miasta dostała się Marta Bogucka – Frańczak z KWW Romana Smogorzewskiego. Pokonała ona Grzegorza Zielińskiego z PiS (148) oraz Andrzeja Borowika z KWW Nasze Miasto Nasze Sprawy (140).

Godz. 1:12

Spłynęły kolejne wyniki wyborów do Rady Miasta Legionowo. W okręgu 1 zwyciężył Kazimierz Zieliński z KWW Romana Smogorzewskiego. W okręgu 7 Jacek Zawada z KWW Romana Smogorzewskiego, a w okręgu 9 Małgorzata Luzak z KWW Nasze Miasto Nasze Sprawy.

Godz. 01:24

Komisje Wyborcze poinformowały, że wyniki wyborów do Rady Powiatu będą znane dopiero późną nocą lub w poniedziałek rano.

/se/

11 razy komentowano artykuł "Legionowski: Pierwsze wyniki wyborów"

 1. Teresa Gołębiewska | 17/11/2014, godz. 12:07 |

  Gratuluję!!!!!! Cieszę się, że wciąż jest Pan z nami.T.G

 2. gratulacje dla rodziny Durków ,Smogorzewskich,Aksamitów…i ich pociotków,krewnych dalszych i bliższych przynajmniej wszystko w jednej Romana I Wielkiego rodzinie zostanie …w Legionowie tylko CBA i CBŚ wypełniać będą funkcje kontrolne Rady Miasta której nie ma…

 3. Można powiedzieć miałeś chamie złoty róg…Była szansa na zmiany, owszem była ale jest już pozamiatane bo przy władzy została ta sama nieudolna ekipa
  Zgadzam się że Legionowo przespało ostatnie lata, w tym mieście od paru dobrych lat panuje totalny zastój
  Jak bardzo Legionowo odbiega od innych miast widać gołym okiem a nietrafione inwestycje typu dworzec to leczenie syfu pudrem

 4. to i tak si cieszcie, że Wam jakieś obietnice składali 😉 U nas w Serocku dostali się tacy co nic nie obiecywali. Wystarczyło sprzedawać na straganie miejskim, mieć dużą rodzinę lub wielu kolegów. Czeka nas zapaść intelektualna w radzie i w zasadzie samowładztwo niezwyciężonego. I nawet rozliczyć ich nie możemy, bo nie ma z czego 😀 jaja nieprzeciętne.

 5. A coś na temat wyników w Jabłonnie albo Serocku?

 6. Piękne dzięki legionowianie Legionowo Smogorzewskie

 7. Ciekawostka te wyniki! Jeszcze dobrze nie policzyli- nie ma żadnych obwieszczen, zapominają o jednym okręgu., wiedza ile dokładnie głosów złożono na jednych kandydatów a nie podają ile dokładnie na innych…. Zobaczymy jutro…..

 8. Teraz to wszystko mówicie? Trzeba było się obudzić wcześniej! Prawda jest taka, że potencjalni wyborcy kompletnie nie interesują się tym co robią ich przedstawiciele w gminach i urzędach. Najpierw posprawdzajcie oświadczenia majątkowe… To uwielbiany prezydent Gdyni, który wygrywa kolejną kadencję ma bardzo niewielki majątek zgromadzony i o wiele mniejszą pensję niż ci w Legionowie, Jabłonnej, Serocku, Nieporęcie! Gdynia wypiękniała, ciągle jest tam mnóstwo inwestycji i najdroższe są tam grunty i mieszkania, ale pensje urzędników niższe od naszych Pcimiów Dolnych o 1/3 i żyją, i pracują i rozwijają miasto! A tu??? Połowa kasy z naszych podatków idzie na napychanie kabzy urzędom. W głowie się nie mieści. To właśnie rządy PO – każdy zagarnia do siebie, a ciemna masa śpi i cieszy się, że mają do pierwszego! Popatrzcie jakie ustalają sobie pensje na stołkach, a potem głosujcie!

 9. A okręg 12 poszedl spac, czy co? 🙂

 10. szanowni państwo, witamy w utartej koleinie poczynań Romka i jego ferajny. Legionowo, miasto które straciło ostatnie lata, nadal pozostanie grajdołem godnym “mecenasa wiedzy”. Jedyne, co faktycznie wzrasta, to: 1) bezrobocie (zdecydowanie najwyższe w całym województwie mazowieckim) oraz 2) gęstość zaludnienia (Legionowo pod tym względem jest rekordzistą kraju). O kładkach, dworcach, tunelach czy szpitalu mówić już nie wypada, bo od dziś tematy te będą już drugorzędne. Gratulujemy wszystkim wyborcom.

 11. Szanowni Państwo!!!! To teraz czekamy na spełnienie wyborczych obietnic!!! Życzę spokojnej nocy!!!!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *