Legionowski: Jechali za szybko? 4 kolizje drogowe we wtorek

Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach. Fot. arch. Legio24.pl

We wtorek (3.01) policjanci z terenu powiatu legionowskiego odnotowali aż 4 kolizje drogowe. Jak przyznała w rozmowie z Portalem Legio24.pl podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo ich główną przyczyną była nadmierna, niedostosowana do warunków panujących na drodze prędkość. Wszystkie kolizje zakończyły się wystawieniem mandatów ich sprawcom.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną dwóch kolizji do jakich doszło w Legionowie. O godz. 13:05 na ul. Zegrzyńskiej zderzyły się ze sobą volkswagen i ford, a o godz. 15:00 przy skrzyżowaniu Piłsudskiego z Sowińskiego volkswagen caddy z volkswagenem passatem. Nadmierna prędkość była także przyczyną stłuczki peugeota z fiatem, do której doszło o godz. 11:30 na ul. Zegrzyńskiej w Jabłonnie.

Czwarta wtorkowa kolizja miała miejsce na rondzie w Zegrzu, gdzie doszło do zderzenia volkswagena passata z osobowym volvo. W tym przypadku jednak, 20-letni sprawca nie zachował należytej ostrożności przy próbie zmiany pasa ruchu.

– Padający śnieg i błoto pośniegowe bardzo utrudniły bezpieczną jazdę po drogach i ulicach powiatu legionowskiego. Zwracamy się do wszystkich kierowców z apelem o rozważne prowadzenie pojazdów. Przy tak kiepskich warunkach nie jest trudno o kolizję, a nawet tragiczny w skutkach wypadek – mówi naszej redakcji podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Jechali za szybko? 4 kolizje drogowe we wtorek"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *