Legionowscy szczypiorniści nie do zatrzymania!

11:18, 20.11.2014 Aktualizacja: 11:21, 20.11.2014

W II rundzie Pucharu Polski w Piłce Ręcznej KPR Legionowo podejmował w Arenie ostatnią drużynę pierwszoligowej tabeli Grupy A - AZS AWF Biała Podlaska. Faworyt był tylko jeden - lider drugoligowych rozgrywek - szczypiorniści z Legionowa! Gospodarze przy minimalnym nakładzie sił pewnie awansowali do kolejnej rundy.

KPR Borodino Legionowo - AZS AWF Biała Podlaska 30:20 (13:8)

Wszyscy zastanawiali się, jaką różnicą bramek podopieczni Roberta Lisa i Marcina Smolarczyka pokonają rywali. Dziesięcioma na pewno! - dało się słyszeć między kibicami, jak i działaczami klubu. Początek spotkania mógł wskazywać, że ta różnica może być jeszcze większa. Po niespełna 4 minutach gospodarze prowadzili 4:0. Akademicy jednak, po chwilowym zamroczeniu, zaczęli grać lepiej. Doprowadzili do wyniku 4:3. Do przerwy jednak piłkarze ręczni miejscowej drużyny w pełni kontrolowali wynik spotkania i wygrali pierwszą połowę zasłużenie 13:8.

Pełna kontrola i podwojenie zdobyczy bramkowych

W drugiej połowie, mimo, że mecz nie był zbyt ostry, kilku zawodników z obu drużyn doznało kontuzji. A to łuk brwiowy, a to rozbity nos, kłopoty z kolanami i stawami skokowymi. KPR nie rzucił się na przeciwnika z jakimś większym zaangażowaniem. Dobrze bronił w defensywie i skutecznie wychodził z kontratakami, dzięki czemu skromna, ale głośna grupa miejscowych kibiców, mogła zobaczyć kilka efektownych bramek. Taką bramką pod publiczkę mógł pochwalić się Radosław Dzieniszewski czy Tomasz Kasprzak. W ekipie z Białej Podlaskiej wyróżniał się Tomasz Kula, który w drugich 30 minutach sześciokrotnie znalazł sposób na bramkarza KPR-u Mikołaja Krekorę. O jedną bramkę więcej od Kuli w drużynie miejscowych strzelił Paweł Gawęcki, a 6 celnych rzutów zanotował Kamil Ciok. Ostatecznie KPR pokonał Akademików różnicą 10 bramek.

KPR Borodino: Krekora - Gawęcki - 7, Ciok - 6, Titow - 5, Dzieniszewski - 4, Kasprzak - 2, Prątnicki - 2, Brinovec - 2, Suliński - 2, Wolski, Bulej, Wusztel, Bekisz.

Kary: 6 min.

AZS AWF: Adamiak, Chmurski - Kula - 6, Stefaniec - 3, Zielonko - 2, Jaszczuk - 2, Kubajka - 2, Warmijak - 1, Chodur - 1, Wasiłek - 1, Rusin - 1, Krawczyk - 1, Helman.