Legionowo: Zimne grzejniki w bloku przy Al. 3-go Maja

Fot. Legio24.pl

14 stopni Celsjusza – taką temperaturę w sezonie grzewczym ma w swoim mieszkaniu w bloku przy Al. 3-go Maja w Legionowie jedna z Czytelniczek Legio24.pl. Pani Aneta prosi nas o interwencję pisząc: „Szczytowy pokój córki regularnie dogrzewamy piecykiem elektrycznym, a mimo to panele puchną, pranie nie schnie, a dzieci chorują… W przeciwieństwie do budynku administracji, gdzie jest przyjemnie ciepło”. Odpowiednie pytania w tej sprawie wysłaliśmy do spółdzielni mieszkaniowej.

We wtorek (6.10) do redakcji Legio24.pl dotarł list Pani Anety, która zamieszkuje blok przy Al. 3-go Maja 27. Nasza Czytelniczka pisała:

Jestem mieszkanką bloku przy Alei 3 Maja 27, która od kiedy na dworze się ochłodziło, doprosić się nie może, by włączono ogrzewanie na takim poziomie, by grzejniki były choćby ciepłe. Od kiedy Spółdzielnia pochwaliła się, że włączyła ogrzewanie (tj. 28 września br.) żaden z grzejników w moim 3 pokojowym mieszkaniu nie był odczuwalnie ciepły. Szczytowy pokój córki regularnie dogrzewamy piecykiem elektrycznym, a mimo to panele puchną, pranie nie schnie, a dzieci chorują… W przeciwieństwie do budynku administracji, gdzie jest przyjemnie ciepło. Pracownicy spółdzielni tłumaczą, że “takie mają wytyczne”. A ja chciałabym spytać z czego one wynikają, skoro koszty ogrzewania ponoszą w całości mieszkańcy? Dlaczego pomimo regularnego opłacania cały rok czynszu na poczet ogrzewania, w sezonie grzewczym mam w mieszkaniu aż 14 st. C?

Zgłosili do PEC

Odpowiedzi w sprawie naszej Czytelniczki spółdzielnia przysłała nam w piątek (9.10) – Informujemy, że centralne ogrzewanie zostało włączone od 28.09.2015 r. we wszystkich zasobach mieszkalnych spółdzielni. W bloku nr 4 przy Al. 3-go Maja 27 w Legionowie od 2007 r. nie była zmniejszana moc zamówiona, jak również Spółdzielnia nie obniżała parametrów grzania. Centralne w tym budynku od lat chodzi na jednakowych parametrach. Do dnia 08.10.2015 r. otrzymaliśmy 2 zgłoszenia o braku ciepła w mieszkaniach, które zostały zgłoszone do dostawcy, czyli PEC “Legionowo”. Jednocześnie informujemy, że czas rozruchu instalacji może potrwać do 2 tygodni, czasami to trwa szybciej. Spowodowane jest to między innymi różnicą temperatury zewnętrznej, w nocy temperatura spada do 2°C , po czym około godziny 14 osiąga wartość 16°C – tłumaczy w piśmie do Legio24.pl Tomasz Wolski, specjalista z legionowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej.

Podobne problemy?

Jeśli któryś z naszych Czytelników ma podobny problem z ogrzewaniem, prosimy o zgłaszanie tego faktu do spółdzielni. Zachęcamy także do informowania o tym naszej redakcji – w Państwa imieniu będziemy starali się pomóc w szybszym rozwiązaniu problemu.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Zimne grzejniki w bloku przy Al. 3-go Maja"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *