Legionowo w hołdzie Powstańcom

1 sierpnia o godz. 17.00 tradycyjnie zawyły syreny. Odbyło się to już po zakończeniu oficjalnej uroczystości poświęconej 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, która w tym roku odbyła się przed południem.

Po uroczystej Mszy Świętej w kościele garnizonowym, uczestnicy w asyście kompanii honorowej 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. T. Kościuszki oraz Orkiestry Garnizonu Rzeszów przeszli pod Pomnik Polski Walczącej na Rondzie AK, gdzie odbył się apel poległych, a zebrani goście i gospodarze złożyli kwiaty w hołdzie powstańcom i ofiarom II wojny światowej. W swoim wystąpieniu Prezydent miasta zaapelował do młodych legionowian o pielęgnowanie wspomnień swoich dziadków z czasów wojny i powstania, tak aby pozostały jako świadectwo tych bolesnych dla Polski wydarzeń.
W przeddzień rocznicy prezydent wraz z delegacjami organizacji kombatanckich złożył kwiaty i zapalił znicze w miejscach pamięci na terenie Legionowa. Uroczystości zakończyły się 1 sierpnia wieczornym koncertem okolicznościowym w kościele garnizonowym.

(źródło : www.legionowo.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo w hołdzie Powstańcom"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *