Legionowo: Tydzień Czytania w Szkole nr 2

Fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2

W ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0” w dniach od 9 do 13 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie odbył się Tydzień Czytania. W tych dniach nauczyciele wraz z uczniami brali udział w wielu akcjach i projektach związanych z czytaniem. Teraz nadszedł czas podsumowania.

Trzeba przyznać, że działo się naprawdę wiele i za to należą się podziękowania wszystkim, którzy aktywnie brali udział w tej niecodziennej akcji.

Już na początku tygodnia uczniowie wykonali plakaty zachęcające do czytania i korzystania z biblioteki. Mogliśmy podziwiać na nich takie hasła jak: „Idź do biblioteki a dowiesz się”, „ Czytać chcesz, więcej wiesz”, „ Czytając książki, możesz przeżyć wielkie przygody”, „ Moja miłość do książek”, czy „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Wykonano także około 30 zakładek do książek, na których zapisano aforyzmy, sentencje i złote myśli.

Uczniowie w klasach 3-ich wykonali również „błyskawiczne książeczki tematyczne”, które opisywały zalety i korzyści wynikające ze stałego obcowania z literaturą. Uczniowie wykonali także plakat reklamujący książkę, odwiedzili bibliotekę, dowiedziano się także, co o czytaniu myślą najmłodsi, którym przychodzi to jeszcze z pewną trudnością. Mowa o pierwszakach oraz uczniach klasy „0”.

Kulminacyjnymi punktami Tygodnia Czytania była „Skrzynia Książek”, gdzie każdy mógł włożyć książkę, którą chciał podarować koledze, koleżance lub szkolnej bibliotece oraz wspólne czytanie. Dzieciom czytali nauczyciele, dyrekcja szkoły, gimnazjaliści oraz zaproszeni goście.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Tydzień Czytania w Szkole nr 2"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *