Legionowo: Straż Miejska kontroluje czy chodniki są odśnieżone

fot. UM Nasielsk

Legionowska Straż Miejska przeprowadza na terenie całego miasta Akcję Chodnik. Akcja ma na celu sprawdzenie, czy zarządcy nieruchomości wywiązują się ze swoich obowiązków i odśnieżają chodniki przyległe do ich posesji. Strażnicy chodzą i upominają. Tych upomnień było już kilkaset.

fot. UM Nasielsk

Dziś (23.01) legionowska Straż Miejska ponownie będzie sprawdzała stan chodników w mieście. Nieodśnieżenie chodnika przylegającego do posesji zazwyczaj kończy się upomnieniem, ale jeśli właściciel jest na nieodśnieżeniu przyłapany drugi raz sprawa kończy się nałożeniem mandatu lub wnioskiem do sądu o ukaranie. Jak powiedział Serwisowi LEGIO24 komendant Straży Miejskiej w Legionowie, Ryszard Gawkowski takich upomnień dla mieszkańców było już kilkaset od początku trwania akcji.

Przepisy mówią jasno. Każdy właściciel lub zarządca nieruchomości musi chodnik odśnieżyć. Jeśli tego nie uczyni Straż Miejska może nałożyć na niego mandat, a jeśli dojdzie w tym miejscu do wypadku, to osoba poszkodowana może także domagać się od zarządcy odszkodowania.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Straż Miejska kontroluje czy chodniki są odśnieżone"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *