Legionowo: W przyszłym roku urzędowe ogłoszenia znów wydrukuje „Miejscowa”

Fot. pixabay.com/CC0 Public Domain

Wydawana przez miejską spółkę KZB Legionowo „Gazeta Miejscowa na weekend” będzie w 2017 roku drukować ogłoszenia legionowskiego ratusza. Wynik ogłoszonego w listopadzie przetargu nie dziwi, bo dokumentacja była jakby stworzona pod sprzyjającą władzy gazetę. Praktycznie żadne inne wydawnictwo nie spełniało postawionych w nim wymagań.

Urząd Miasta Legionowo zaznaczył w dokumentacji przetargowej, że druk ogłoszeń pochodzących z ratusza ma się odbywać w bezpłatnym tygodniku, o nakładzie minimum 5000 egz., którego dystrybucja odbywa się na terenie całego powiatu legionowskiego.

Oferowany tytuł prasowy musi być dystrybuowany bezpłatnie do mieszkańców powiatu legionowskiego w ilości nie mniejszej niż 5000 szt. jednego wydania oferowanego tytułu prasowego w całym okresie trwania umowy – od dnia 2.01.2017r. – 31.12.2017 r.

/Fragment ogłoszenia o przetargu/

Według naszej wiedzy te wyśrubowane warunki spełniła wyłącznie należąca do KZB Legionowo, będąca tubą propagandową ratusza „Gazeta Miejscowa na weekend”  i to ona jako jedyna zgłosiła się do przetargu. KZB Legionowo wydrukuje ogłoszenia za kwotę ponad 45 tys. złotych.

Powiatowa drukuje Miejscową

Przy okazji warto dodać, że drukiem propagandowej „Miejscowej na weekend”, na zlecenie KZB Legionowo zajmuje się firma Grey Line – wydawca „Gazety Powiatowej”. Niestety wartość tego kontraktu pozostaje tajemnicą. Nie da się jednak ukryć, że fakt współpracy z „Miejscową” mocno podkopuje wiarygodność mieniącej się „obiektywną” „Gazety Powiatowej”. Nie od dziś bowiem wiadomo, że media, które mają odwagę krytykować prezydenta Smogorzewskiego mogą zapomnieć o jakichkolwiek zleceniach z ratusza czy miejskich spółek – choćby na okazyjny druk plakatów promocyjnych. Urzędnicy z Piłsudskiego mają także “niepisany” zakaz do występowania do tych mediów o objęcie patronatem medialnym wydarzeń organizowanych przez ratusz.

Co ciekawe, w 2015r. firma Grey Line odpowiadała za skład i druk miejskiej gazety Moje Legionowo. Dzięki temu kontraktowi wydawca Gazety Powiatowej zainkasował od administracji prezydenta Smogorzewskiego około 30 tys. zł.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: W przyszłym roku urzędowe ogłoszenia znów wydrukuje „Miejscowa”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *