Legionowo Przystanek i Chotomów bez wspólnego biletu?

Fot. KM

Mieszkańcy Legionowa mają powody do radości. Wspólny bilet zostaje. Takie są ostatnie ustalenia władz miasta z przedstawicielami ZTM-u. Nie oznacza to jednak, że nic się nie zmieni. Zmiany będą i to duże! Dalej nie wiadomo także jakie stanowisko w sprawie wspólnego biletu zajmie Jabłonna.

fot. KM

Podczas wczorajszego (21.02) spotkania władz Legionowa z przedstawicielami ZTM-u zapadły konkretne decyzje w sprawie dalszego funkcjonowania wspólnego biletu na terenie Miasta Legionowo. Bilet zostanie, ale jego zasięg terytorialny będzie ograniczony wyłącznie do stacji Legionowo. Podróżni korzystający ze stacji Legionowo Przystanek będą zmuszeni dokupić bilet Kolei Mazowieckich lub skorzystać z bezpłatnego autobusu dowożącego mieszkańców do stacji Legionowo.

Dzięki ograniczeniu terytorialnego zasięgu wspólnego  biletu do jednej, głównej stacji kolejowej Legionowo zaoszczędzi 700 tys. zł rocznie. Zamiast 2,5 mln złotych, będzie musiało wpłacić do kasy ZTM-u „tylko” 1,800 tys. zł. To i tak duża jak na Legionowo kwota.

Jak dowiedziało się Legio24, Prezydent Legionowa rozważa wprowadzenie kolejnych oszczędności w zakresie komunikacji. Prezydent zastanawia się nad zawieszeniem kursowania linii SKM S9 w weekendy. Mieszkańcy mogliby korzystać w dni wolne od pracy wyłącznie z linii SKM S3, która dojechałaby do Legionowa Przystanek lub pociągów KM. Takie propozycje padły z ust Prezydenta Legionowa na wczorajszym spotkaniu z ZTM-em. Dorota Staśkiewicz z Urzędu Miasta Legionowo przyznaje, że faktycznie była mowa o takich rozwiązaniach, ale jest za wcześnie by mówić o szczegółach. Nie wiadomo także, czy propozycje Prezydenta w ogóle zostaną zrealizowane. – To na razie tylko propozycje, nic wiążącego – przyznaje Dorota Staśkiewicz.

W dalszym ciągu nie wiadomo jakie ostateczne stanowisko zajmie w sprawie wspólnego biletu Jabłonna. Przypomnijmy, że radni Jabłonny nie są skłonni do ustępstw na rzecz warszawskiego przewoźnika. Podczas ostatniej sesji, w czasie sondażowego głosowania opowiedzieli się przeciwko większym wydatkom na wspólny bilet.

/wł/

4 razy komentowano artykuł "Legionowo Przystanek i Chotomów bez wspólnego biletu?"

  1. W poniedziałek kupiłem bilet kwartalny (droższy o 100 zł od tego kupionego w grudniu) i na mnie spłynęła ta fantastyczna nowina. Ciekawe czy Prezydent zamierza zwrócić wszyskim mieszkańcom Legionowa Przystanek za bilet, który od kwietnia będzie nieprzydatny? Coś słabo się targują skoro koniec końców i tak podrózni muszą kupić bilet ZTM, którego cena co pół roku skacze o 30 – 40 %. No cóż będzie się trzeba zebrać i coś zorganizować na skalę, która zniechęci radę do tak jawnej dyskryminacji tej częsci Legionowa.

  2. Pogratulować wyboru radnych z Jabłonny i Chotomowa, obserwować i odpowiednio głosować w 2014! Co z dojeżdżającymi do szkoły, obserwujcie poczynania radnych!

  3. TAKIE DZIELENIE MIESZKAŃCÓW TO STRATA WIELU WYBORCÓW !!! MOŻE ZTM TEŻ PODZIELI WARSZAWĘ NA DZIELNICE LEPSZE I GETTO…..

  4. Mieszkana Legionowa | 22/02/2013, godz. 19:25 |

    Śmieszne, Legionowo Przystanek jak zwykle najgorsze. Czy tu mieszkają gorsi mieszkańcy niż w centrum L-wo?? Dla mnie to dyskryminacja, dzielenie Legionowa na strefy. Czy oszczędności zawsze muszą dotykać III parceli lub L-wo Przystanek. Najpierw ograniczenie częstotliwości kursowania linii 731, a teraz wspólny bilet tylko do Centrum L-wo. No i jeszcze S9 zabrać na weekendy. A płacić będziemy jeszcze drożej.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *