Zamknij

Legionowo: Porozumienie w sprawie kładki na Parkowej

12:42, 07.11.2014 Aktualizacja: 11:12, 18.01.2016
Skomentuj

W piątek (7.11) Prezydent Miasta Legionowo i Starosta Legionowski podpisali porozumienie o partnerstwie w sprawie wspólnej realizacji projektu kładki pieszo-rowerowej na ulicy Parkowej. Według wstępnych rokowań, kładka powstanie na początku 2015 roku. Do tego czasu przejazd kolejowy powinien być otwarty.

7 listopada w legionowskim ratuszu odbyło się spotkanie poświęcone projektowi pt. "Budowa kładki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej Nr 1818W (ul. Parkowa - ul. Wyszyńskiego) w Legionowie wraz z dojazdami". Brali w nim udział dwaj legionowscy gospodarze - Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz Starosta Legionowski Jan Grabiec. Podpisali oni porozumienie dotyczące zasad współpracy oraz podziału wydatków podczas realizacji zadania inwestycyjnego dotyczącego budowy kładki pieszo-rowerowej.

Przejście do szkoły i cmentarza


Przypomnijmy, że inwestycja ta powstanie nad torami w ciągu ulic Parkowa-Wyszyńskiego. Dzięki niej mieszkańcy po zamknięciu przejazdu kolejowego będą mogli przedostać się na drugą stronę torowiska. Decyzję o powstaniu kładki poprzedziły konsultacje społeczne. Mieszkańcy mieli wówczas do wyboru budowę kładki lub tunelu.

Ile za kładkę?


Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legionowo, Tamara Mytkowska, szacunkowy koszt realizacji zadania, według kosztorysu inwestorskiego, określono na 4 700 000 zł. Ostateczną cenę określi przetarg na wykonanie inwestycji. Według porozumienia, Legionowo ma przygotować pełną dokumentację oraz uzyskać ostateczną decyzję Wojewody Mazowieckiego o pozwoleniu na budowę, a później przenieść tę decyzję na rzecz Powiatu Legionowskiego. Miasto ma zabezpieczyć w budżecie na rok 2015 środki w wysokości nie mniejszej niż 1 200 000 zł na współfinansowanie tego zadania.

Od lewej: Starosta Jan Grabiec oraz Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Fot. Legio24.pl

Do zadań powiatu należeć będzie przyjęcie warunków zawartych w ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę oraz złożenie oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Jako inwestor zajmie się też wyłonieniem wykonawcy oraz realizacją tej inwestycji.

Pieniądze z odszkodowań


- Po przyjęciu uchwał budżetowych na rok 2015 z zabezpieczeniem środków na realizację zadnia strony porozumienia zawrą stosowną umowę o zasadach przekazywania pomocy finansowej. Środki finansowe gminy Legionowo na realizację kładki pochodzić będą z odszkodowań uzyskanych od PKP za zajęcie gruntów i nieruchomości gminnych na terenie Legionowa. Powiat Legionowski będzie ubiegał się o dofinansowanie inwestycji z części rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (tzw. "rezerwy mostowej") - tłumaczy rzecznik Tamara Mytkowska.

Podpisanie porozumienia w sprawie budowy kładki. Fot. Legio24.pl

Kiedy zamkną przejazd?


- Obecnie mamy podpisaną umowę z PKP PLK Zakład Linii Kolejowych Jagiellońska na zachowanie przejazdu kolejowego w tym miejscu - mówi rzecznik UM Legionowo. Urząd zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by przejazd był otwarty do momentu rozpoczęcia prac na wiosnę 2015 r.



/iw/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

JacekJacek

0 0

niech jeszcze konwencje genewska POdpisza i konkordat starostwa z urzedem, konsultacje to pic na wodę był ( dlaczego Chrzanowski wczesniej, przed terminem zakonczył konsultacje- ludzie byłi za przejazdem podziemnym) z koleją uzgodniona była kładka która miała być wybudowana przez miasto do dnia 15 grudnia tego roku. Roman i Grabiec bali sie wystapic o kase do ministerstwa infrastruktury pare lat temu, a tak w innych miejscowościach np. Ciechanowie juz koncza budowy. 00:09, 08.11.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

MarcinMarcin

0 0

Duet na zdjęciu to bardzo niedobre połączenie. Dziw bierze, że Jan nie robi z faktem (a jest tego świadom), że Roman S. jest dla niego nie tylko obciążeniem wizerunkowym, ale przede wszystkim olbrzymim ryzykiem natury prawnej. Na miejscu starosty odciąłbym się od Smogorzewskiego na zawsze. Nic dobrego ze współpracy z obecnym prezidą być nie może, sprawa zeznań ws. zegarka pogrzebała resztki wiarygodności Romka. 14:20, 08.11.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kwiatkowski z LegionKwiatkowski z Legion

0 0

KŁADKĘ MIAŁY JUZ DAWNO ZBUDOWAĆ PKP, TYLKO MIASTO O NIEJ ZAPOMNIALO !!! PKP WYKORZYSTALY TEN BRAK ZAINTERESOWANIA I PO CICHU WYGUMKOWALY KŁADKĘ Z PLANÓW I [moderacja] W TEN SPOSÓB WŁADZĘ LEGIONOWA !!!! NA OTARCIE ŁEZ I POŚLADKÓW, KOLEJARZE SZYNOBUSEM PRZEWIEZLI WLADZE LEGIONOWA (I POWIATU) DO ZEGRZA I Z POWROTEM. TERAZ CIOLKI PODPISALY POROZUMIENIE, PIECZETUJAC SWOJA KLĘSKĘ !!!! ZA BŁĘDY ROMKA ZAPŁACĄ LEGIONOWIANIE!!!! JAK NIE POTRAFISZ DZIADU PILNOWAC WAZNYCH SPRAW TO IDZ NOSIC SKRZYNKI W MARKECIE BO NA DOKUMENTACH ZA BIURKIEM NIE RADZISZ SOBIE !!! 08:10, 09.11.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%