Legionowo: Pijany kierowca wjechał w radiowóz straży miejskiej

Fot. UM Legionowo

W czwartek (26.03) o godz. 16:20 policjanci ruchu drogowego legionowskiej komendy zostali wezwani do kolizji jaka miała miejsce na skrzyżowaniu Al. Legionów z ul. Mireckiego w Legionowie, gdzie kompletnie pijany kierowca volkswagena wjechał w radiowóz straży miejskiej. Na szczęście stłuczka okazała się niegroźna dla jej uczestników.


Funkcjonariusze drogówki ustalili, że winnym spowodowania kolizji jest kierowca volkswagena passata, 56-letni Leszek B., który nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z samochodem dacia duster, należącego do legionowskiej straży miejskiej. Radiowozem kierował 35-letni Radosław K. Na szczęście uderzenie nie było silne i kierowcy wyszli z kolizji bez szwanku.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca kolizji 56-letni Leszek B. był pijany. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz Leszek B. odpowie za jazdę po pijanemu oraz spowodowanie kolizji. Grożą mu 2 lata więzienia. Jak informuje asp. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowy KPP Legionowo, strażnik miejski był trzeźwy.

W wyniku kolizji, w radiowozie straży miejskiej uszkodzony został przedni zderzak i tablica rejestracyjna.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Pijany kierowca wjechał w radiowóz straży miejskiej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *