Legionowo: Napadł na dwóch młodych chłopaków i zwyzywał interweniujących policjantów

Fot. policja.pl

Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Legionowie wobec 30-letniego Macieja G., który nocą, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (25.12) będąc pod wpływem alkoholu napadł na dwóch młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło przy ul. Sobieskiego w Legionowie. W wyniku odniesionych ran jeden z zaatakowanych mężczyzn doznał na tyle poważnych obrażeń ciała, że koniecznym okazało się przeprowadzenie operacji. Także podczas zatrzymywania przez policję Macieja G. nie opuszczała pewność siebie. Nie dość, że stawiał opór podczas aresztowania, to jeszcze zwyzywał interweniujących funkcjonariuszy.

– Jak ustalili legionowscy śledczy, 25 grudnia w porze nocnej, przy ul. Sobieskiego w Legionowie zostało zaatakowanych dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. Sprawca rzucał w nich szklanymi butelkami, uderzał po głowie i kopał. Na miejsce została wezwana Policja, a rannych mężczyzn przewieziono do szpitala. Jeden z pokrzywdzonych po opatrzeniu wrócił do domu, drugi przeszedł poważną operację. Dzięki rysopisowi podanemu przez ofiary oraz świadków funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego bardzo szybko zatrzymali podejrzanego w tej sprawie. 30-letni Maciej G., wcześniej karany, podczas zatrzymania zaczął wyzywać policjantów, zapierał się, nie chciał wsiąść do radiowozu, stosował wobec nich przemoc, aby odstąpili od swoich czynności – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, która dodaje, że podczas popełniania przestępstw podejrzany był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie 1,4 promila alkoholu.

Mężczyzna od prokuratora usłyszał już zarzuty za naruszenie czynności narządu ciała powyżej siedmiu dni u jednego z pokrzywdzonych i poniżej tygodnia u drugiego, wywieranie przemocą wpływu na działania funkcjonariuszy oraz znieważenie ich.

Sąd na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec Macieja G. tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Napadł na dwóch młodych chłopaków i zwyzywał interweniujących policjantów"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *