Legionowo: Na Dzień Dziecka daj dziecku życie

Najlepszym prezentem dla chorego dziecka jest zdrowie. Wydawałoby się, że nie mamy wielkiego wpływu na czyjąś walkę z chorobą, jednak… są choroby, które wyleczyć można tylko, dzięki pomocy innych. Kto wie, może to właśnie Ty ocalisz komuś życie?

fot.: DKMSfot.: DKMS

W Dzień Dziecka (1 czerwca) możesz ofiarować chorym, oczekującym na genetycznego bliźniaka, dzieciom zdrowie. Tego dnia, podczas Dni Legionowa, będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku. Organizatorzy liczą, że akcja nie przejdzie bez echa i zaowocuje pojawieniem się w bazie dawców, co najmniej kilkunastu potencjalnych genetycznych bliźniaków, którzy uratują życie dzieciom.

Aby zostać dawcą szpiku, nie trzeba wiele. Wystarczy, mieć od 18 do 55 lat i nie chorować na choroby przewlekłe lub zakaźne. Jeśli po rejestracji okaże się, że istnieje zgodność genetyczna z chorym, podejmowana jest decyzja o sposobie pobrania szpiku: z krwi lub z kości biodrowej. W pierwszym przypadku pobyt w szpitalu konieczny jest tylko na czas poboru komórek macierzystych. Druga metoda, rzadziej stosowana wiąże się zazwyczaj z 2-3 dniową hospitalizacją.

Fundacja DKMS Polska liczy, że mieszkańcy Legionowa tłumnie zjawią się przy jej stanowisku podczas Dni Legionowa i zdecydują się dać komuś szansę na życie bez nowotworu.

/db/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Na Dzień Dziecka daj dziecku życie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *