Legionowo: Setna umowa dotycząca dofinansowania wymiany pieca na bardziej ekologiczny

Piece węglowe główną przyczyną powstawania smogu w Legionowie, Fot. Legio24.pl

Urząd Miasta Legionowo poinformował w komunikacie o podpisaniu setnej umowy dotyczącej dofinansowania wymiany pieca węglowego na bardziej ekologiczny. Z tej okazji w ratuszu zorganizowano specjalną pokazową uroczystość, na którą zaproszono dziennikarzy. – O godz. 13.30 w sali konferencyjnej nastąpi podpisanie 100. umowy i wręczenie symbolicznego bonu – nagrody dla setnej osoby, która zdecydowała się wymienić piec węglowy na bardziej ekologiczne źródło – pisze w e-mailu do lokalnych mediów Tamara Mytkowska, rzecznik prasowa UM Legionowo.

Od 19 listopada 2015 roku w Legionowie obowiązuje uchwała Rady Miasta o dofinansowaniu z budżetu gminy wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła: nowoczesne piece gazowe, olejowe lub pompy ciepła. Korzystając z programu można otrzymać od miasta do 8 tys. w przypadku wymiany pieca na gazowy lub olejowy i do 16 tys. na pompę ciepła. Gmina pokrywa także koszt przyłącza gazowego.

– W budżecie na 2017 rok zaplanowano 200 tys zł na cele związane z realizacją programu wymiany pieców, ale w przypadku wyczerpania tych środków zostaną one zwiększone – zapewnia rzecznik prasowa ratusza.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Setna umowa dotycząca dofinansowania wymiany pieca na bardziej ekologiczny"

  1. o smogu serwis, mapa itp. http://aqicn.org

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *