Legionowo: Gołębie kupy już nie straszne?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała na krawędziach legionowskiego wiaduktu elementy uniemożliwiające przesiadywanie tam gołębi i innych ptaków. Było to konieczne, bo mieszkańcy skarżyli się na uciążliwe gołębie kupy, które niczym dywan zaścieliły chodnik przy ul. Handlowej – znajdujący się pod wiaduktem.

„A propos tego nieszczęsnego wiaduktu: może należałoby zwrócić uwagę GDDiKA na to, co dzieje się pod nim? Dokładnie chodzi mi o gołębie zamieszkujące jego konstrukcję nad ulicą Handlową. Przez ten „gołębnik” przejście pod wiaduktem jest naprawdę nieprzyjemne – chodnik pokrywa gruba warstwa guana. Po którym chcąc nie chcąc chodzą ludzie. Często leżą na nim martwe ptaki, skorupki jajek. Smród jest okropny, szczególnie kiedy jest ciepło. Nie wspominając już o ryzyku „oberwania” gołębia kupą. Muszę co najmniej dwa razy dziennie przejść pod wiaduktem i za każdym mam obawę, że zostanę pobrudzona przez ptaki. Zdarzało się, że ktoś rozsypał przy ścianie wiaduktu ziarno, co powodowało jeszcze większy syf na chodniku – pisała do redakcji Legio24.pl czytelniczka, Pani Iza.

Na szczęście, dzięki inwestycji przeprowadzonej przez GDDKiA problem jest już mniejszy. O tym, że sprawa przesiadujących pod wiaduktem ptaków była mocno kłopotliwa można się przekonać, oglądając zdjęcia. W miejscach, gdzie zabezpieczeń nie ma na części chodnika zalega sporo nieczystości.

Gołębie przesiadujące pod wiaduktem są utrapieniem mieszkańców Legionowa. Fot. Legio24

/red/

5 razy komentowano artykuł "Legionowo: Gołębie kupy już nie straszne?"

  1. Zatrudnic na etat kota i po sprawie

  2. Żeby to w 50 tysięcznym mieście przez tyle miesięcy nie można było takiego „gównianego” problemu rozwiązać raz a dobrze to świadczy tylko o rządach jakie w tym Mieście są sprawowane.

  3. Wystarczy podwiesić pod wiaduktem siatkę i problem załatwiony.

  4. Byłem tam dzisiaj – gołębie przesiadły się na elementy metalowe wiaduktu i zamiast sra… robić kupy wzdłuż – robią to teraz w poprzek chodnika i jezdni. Dziś około godziny 18.00 widziałem tam setkę gołębi… GDDKiA wyraźnie „przeinwestowało” 😀

  5. Spacerowicz | 08/12/2015, godz. 17:31 |

    Brawo za interwencję i chęci polepszenia komfortu pieszych „wycieczek” wszystkim, którzy pokonują trasę pod wiaduktem. Umieszczenie tych elementów tylko na krawędziach polepszyło baaaardzo sytuację, ale gołębie i tak przesiadują zaraz za krawędzią gdzie już nic nie jest im straszne i kupy nadal lądują na chodniku…:/ Ptaszki każdego dnia stają się coraz śmielsze i jak początkowo całkowicie zmieniły miejsce spotkań,tak obserwuję, że z każdym dniem powraca ich coraz więcej….
    Może warto powiedzieć B, kiedy już rozpoczęło się alfabet?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *