Legionowo dostało prawie milion złotych na remont targowiska

Targowisko Miejskie w Legionowie. Fot. arch. Legio24

Prawie milion złotych otrzymała Gmina Miejska Legionowo na remont targowiska miejskiego. Za pieniądze te zostanie wybudowane nowe oświetlenie placu, powstaną nowe sanitariaty, a cały teren wraz z parkingami zyska nową nawierzchnię. Wszystko po to, aby z targowiska korzystało się bardziej komfortowo i to zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Pieniądze na remont pochodzą z dotacji Unii Europejskiej, a trafią do Legionowa za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego.

Zakupy na lokalnych targowiskach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Według danych GUS z 2015 r. na Mazowszu jest aż 316 targowisk stałych. Są to miejsca codziennej pracy dla wielu handlowców i rolników – znajduje się na nich ponad 17,6 tys. stałych punktów sprzedaży. Dzięki przyznanym dotacjom – w sumie w ramach projektu dofinansowanie otrzymały aż 24 gminy – znacznie poprawi się komfort użytkowania targowisk.

Jak będą wyglądać targowiska po zakończeniu tych inwestycji?

Zyskają one przede wszystkim oświetlenie, sanitariaty, parkingi oraz utwardzone podłoże. Przynajmniej połowę ich powierzchni handlowej zajmować będą zadaszone stoiska. Każde z nich będzie przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej i zostanie opatrzone nazwą „Mój Rynek”.

– Klienci cenią targowiska przede wszystkim za możliwość zakupu świeżej, regionalnej żywności. To właśnie tu mogą kupić na przykład warzywa czy owoce bezpośrednio od producenta, ale także produkty oparte na tradycyjnych recepturach. Modernizacja lokalnych targowisk to dobra wiadomość nie tylko dla klientów, ale także dla rolników, dla których handel na targowisku stanowi ważne źródło dochodu. Warto więc, aby były to miejsca nowoczesne i estetyczne – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Na remont targowiska w Legionowie przeznaczono w sumie prawie 996 tys. złotych. Koszt dofinansowań w skali całego województwa to ponad 22 mln złotych.

/red/

2 razy komentowano artykuł "Legionowo dostało prawie milion złotych na remont targowiska"

  1. @Wojtek
    To nie przejdzie, nie w tym mieście i nie z tymi ludźmi
    W Legionowie do końca świata ma straszyć rozdeptane klepisko w samym centrum miasta a główna ulica ma być zamieniona w parking

  2. przenieś ten bałagan na peryferie miasta

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *