Legionowo: Bezpłatna terapia dla mieszkańców

Fot. pixabay.com

Mieszkańcy Legionowa cierpiący na nerwicę, lęki, depresję lub wszelkiego rodzaju uzależnienia mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy terapeutycznej. Koszt wizyty u psychoterapeuty pokryje Urząd Miasta. Jedyne co trzeba zrobić to zapisać się na wizytę.

Terapia jest prowadzona nowoczesną metodą technik psychodramatycznych. Psychodrama stwarza unikalną możliwość przedstawienia w udramatyzowanej formie przeżyć, problemów, trudności i konfliktów w formie obrazowej. Na psychodramatycznej scenie „teatru terapeutycznego” są odgrywane wspomnienia minionych konkretnych zdarzeń, osobiste dramaty, fantazje, marzenia, sny oraz sytuacje z realnej, przeszłej lub przyszłej rzeczywistości.

Role, postaci z wewnętrznego świata powoływane są na scenę, po to by rozwinąć w sposób dynamiczny przeżycie korektywnego doświadczenia i przełamać powtarzające się schematy zachowań destrukcyjnych.

Dla dorosłych

Terapia techniką psychodramatyczną jest szeroko stosowana w leczeniu zaburzeń lękowych i nerwicowych, trudności w relacjach i depresji. Jest niezwykle pomocna na przykład w ograniczaniu zaburzeń odżywiania. Stosuje się ją w przypadku osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków oraz w pomocy DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików).

Dla dzieci

Terapia ta przynosi również świetne efekty w pracy z dziećmi. Pomaga pozbyć się nieśmiałości, bierności, czy wycofania społecznego. Leczy uzależnienie od gier komputerowych i internetu. Rozbudza kreatywność i spontaniczność oraz umacnia poczucie własnej wartości.

Jak skorzystać z pomocy?

Terapia jest prowadzona przez legionowskie Centrum Profilaktyki, mieszczące się przy Al. 3-go Maja. Osoby chętne mogą zapisać się na wizytę telefonicznie, pod numerem 693 68 32 62.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Bezpłatna terapia dla mieszkańców"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *