Legionowo: Kontrowersyjne banery kontra wyniki sekcji zwłok Rafała

W czwartek (19.03) przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Sowińskiego w Legionowie pojawiły się banery nawołujące do palenia zniczy i… komisariatów. Komuś wyraźnie zależy, aby negatywne emocje w Legionowie nie opadły. Jest to bardzo zły sygnał przed niedzielnym marszem pamięci dla Rafała, który zmarł w szpitalu po tym, jak połknął torebkę z marihuaną.

Banery są zawieszone na ekranach dźwiękochłonnych od strony ul. Sowińskiego. Zdaniem mieszkańców Legionowa ewidentnie namawiają do przemocy wobec funkcjonariuszy policji i powinny natychmiast zniknąć.

Portal Legio24.pl zapytał o sprawę banerów Komendę Stołeczną Policji. Jej rzecznik prasowy Mariusz Mrozek w rozmowie z naszą redakcją nie chciał skomentować ich wywieszenia. Odniósł się jednak do organizacji planowanego na niedzielę (22.03) marszu pamięci dla tragicznie zmarłego Rafała. – Idea takich marszy, w sytuacji kiedy doprowadzają one do rzeczowej dyskusji o problemach młodych ludzi jest godna pochwały – powiedział rzecznik KSP. Dodał jednocześnie, że policjanci będą zabezpieczać niedzielny marsz w taki sposób, aby nie wzbudzać poczucia prowokacji.

Aktualizacja, godz. 11:50

Jak poinformowała naszą redakcję Agnieszka Stefańska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nielegalnie wywieszone banery zostały już zdemontowane.

Aktualizacja godz. 13:20

Jak informują nasi czytelnicy napisów nawołujących do „palenia komisariatów” jest w Legionowie więcej. Mieszkańcy zauważyli je między innymi w okolicy Parku im. Jana Pawła II oraz w przejściu podziemnym na stacji PKP Legionowo – Przystanek.

Policja wyjaśni sprawę

Jak poinformowała naszą redakcję asp. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowy KPP Legionowo, funkcjonariusze rozpoczęli już czynności zmierzające do wykrycia osób odpowiedzialnych za pojawienie się tych napisów.

Są już pełne wyniki sekcji zwłok nastolatka

– Dzisiaj do Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie wpłynął protokół sądowo – lekarskich oględzin zwłok Rafała W. Jak wynika z opinii biegłego lekarza z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, zgon Rafała W. spowodowany był aspiracją ciała obcego do dróg oddechowych (w dolnej części tchawicy stwierdzono obecność pakietu o wymiarach 2,5 cm x 1,8 cm x 0,8 cm zamykającego światło lewego oskrzela głównego), skutkującą ostrą niewydolnością oddechowo – krążeniową.

W obrębie szyi, gardła, krtani i kości gnykowej nie stwierdzono śladów obrażeń ani uszkodzeń. W przełyku i tchawicy nie stwierdzono śladów nieprawidłowej intubacji. – czytamy na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

/red/

14 razy komentowano artykuł "Legionowo: Kontrowersyjne banery kontra wyniki sekcji zwłok Rafała"

 1. I teraz co Panie Stonoga? Żerujesz na śmierci dzieciaka wydając swoje gazetki i robisz „karierę” zrzeszając takich samych półchu*** jak Ty! Co następne ? Złodziej, którego policja ujawniła na gorąco na włamaniu do domu i podczas ucieczki wbił się na płot i zdechł? wina policji? Myślcie własnym mózgiem a nie słuchajcie głosów manipulatorów! Elo.

 2. Współczuje mieszkańcom Legionowa. Miasto bezprawia. Zniszczyliście swoją Policję co skutecznie dbała o Wasze bezpieczeństwo. To w głowie się nie mieści jak można urządzać protesty i marsze przeciwko Policjantom, którzy sumiennie wykonywali swoje obowiązki czyli ścigali przestępców. To jedyna ich wina to, że po prostu ścigali przestępców takich jak ten Rafał. Nie był żadnym porządnym obywatelem. Był PRZESTĘPCĄ !!! Posiadał środki narkotyczne, próbował zatrzeć ślady przestępstwa – to w Polsce jest PRZESTĘPSTWEM !!! Doigrał się tego na własne życzenie a jego rodzina i ludzie, którzy uczestniczą w tych protestach i marszach to banda zwyrodnialców. Zastanówcie się ilu teraz Policjantów odwróci głowę, gdy będzie widziało przestępstwo ? Ilu z nich zwątpiło w sens wykonywania tego zawodu ? To Wasze bezpieczeństwo jest zagrożone bo kto Was będzie bronił ? Ci zwyrodnialcy co teraz „protestują” ?

 3. Najlepiej było obciązyc winą pilicjantów niż przyznac się do własnej klęski wychowawczej że nie wychowało się syna A dowód jego własne słowa
  Dwa tygodnie przed śmiercią Rafał zamieścił na Facebooku rysunkowy żart pt. „Jak nie dać się złapać z jointem, czyli instrukcja skrócona. 1. Przywiązujesz jointa do balonika z helem. 2. Jarasz. 3. Idzie policja. 4. Puszczasz balonik. 5. Problem solved [rozwiązany]”. Komentarz pod postem: „U nas pies by zaczął strzelać do balonika. Bez kitu. Może w Wieliszewie by to przeszło, ale nasze psy to agresory”.

  Nic dodac nic ując

 4. to już chyba jest przesada!!! ile to będzie trwało? twarde STOP CHULIGANOM!!!!!

 5. No niestety niektórym gnojkom chyba się móżdżek telepie. Wychowani bezstresowo przez mamusie, mówiące jakich to mają świętych synusiów. A co tam: dziecko chciało się wyżyć, miał prawo się napić, zażyć coś, miał prawo uderzyć policjanta bo oczywiście ten go sprowokował. Słowem synuś miał prawo do wszystkiego….Niestety za mało wpierd……l od dziecka. Małe święte krowy…..

 6. Patrycja B | 19/03/2015, godz. 19:20 |

  A mówiłam na Facebooku ze to było przyczyna zgonu chłopaka (ingerencja ciała obcego na drogi oddechowe) to mnie zjechali słownie a teraz wyszło na moje HA! Medycyna to moja profesja i od razu wiedziałam ze to prawda – a do pana co stwierdził ze moje teorie to patetyczne tyrady i mącenie – proszę bardzo !!! Moja racja!!! Głębokie współczucia dla FUNKCJONARIUSZY ze maja tak niewdzięczną prace.

 7. Przecież to przestępca. Wg polskiego prawa w państwie demokracji dokonał czynu karalnego. Policjo zacznij wreszcie działac i zrób porządek !Nie mogą rządzic w mieście przestępcy z siedli dotkniętych patologiami.

 8. Popieram !
  „ZGŁASZAJMY PROFIL STONOGI DO USUNIĘCIA”

  Ja zgłaszam

 9. prawdziwy pies | 19/03/2015, godz. 14:46 |

  pener i narkoman było nie połykać torebki

 10. Szkoda amunicji, lepiej powiesić, będzie znak dla innych 🙂

 11. Kwiatkowski z Legionowa | 19/03/2015, godz. 13:56 |

  W przejściu podziemnym na stacji Legionowo-Przystanek też zdążyli zrobić napisy na ścianach…..

 12. ZGŁASZAJMY PROFIL STONOGI DO USUNIĘCIA

 13. Osoby zawieszające takie banery i nawołujące do beznadziejnych akcji nie są kolegami Rafała tylko pasożytami, którzy śmierć chłopaka chcą wykorzystać żeby wyładować swoje nerwy na policji. Niech wierni koledzi swoją postawą pokażą, że Rafał był spokojnym chłopakiem i uszanują prośbę rodziców o spokój.

 14. W dupach już się poprzewracało… Wystrzelać wszystkich debili!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *