Legionowo: Agitacja w ratuszu? Nie, to “projekt międzyszkolny”

Fot. pixabay.com, CC0 Public Domain

Czytelnicy Legio24.pl często przesyłają do nas informacje, które my oczywiście sprawdzamy, zadając niewygodne pytania urzędnikom. Tym razem zajęliśmy się tematem gazetki wykładanej w legionowskim ratuszu, która według naszego Czytelnika ma podtekst polityczny.

Do naszej redakcji dotarł list jednego z Czytelników:

Partyjna gazetka “Młody Lider” lansująca lokalnych członków PSL już dostępna w urzędzie 🙂 wiwat niezależność administracji publicznej! wiwat!
skandal…

Zaalarmowani wysłaliśmy więc zapytania dotyczące tego periodyku, które skierowaliśmy do magistratu. Pytaliśmy między innymi, czy UM Legionowo wyrażał zgodę na wykładnie gazetki. Po kilku dniach Kamil Stępkowski z Referatu Komunikacji Społecznej przesłał do naszej redakcji odpowiedź:

Według naszych informacji gazetka Młody Lider jest projektem międzyszkolnym. Jest ona realizowana przez uczniów dla uczniów a jej celem jest stworzenie przestrzeni przekazu myśli, pomysłów i doświadczeń młodych ludzi skierowanego do swoich rówieśników. Jej pierwszy numer w Legionowie współtworzyła grupa blisko pięćdziesięciu uczniów z różnych szkół. W realizowaniu projektu uczniom pomaga Stowarzyszenie Inqbator oraz Fundacja GAP Polska.

Wydaje się więc, że z wykładaniem gazetki problemu tak naprawdę nie ma. Poza jednym faktem – w organizację całego przedsięwzięcia intensywnie zaangażował się Przemysław Cichocki, radny Rady Miasta Legionowo, należący do ugrupowania popierającego Smogorzewskiego, a także aktywny działacz… PSL.

/red/

9 razy komentowano artykuł "Legionowo: Agitacja w ratuszu? Nie, to “projekt międzyszkolny”"

 1. No jakoś musi zarabiać, to z gazetki z kasy miejskiej, to z inkubatora z kasy miejskiej, to z legionu coś dostanie. PSL cienko przędzie to Cichocki kombinuje gdzie się da i te 100 tys. uzbiera. A broniąca go Inga to pewnie jakaś otumaniona małolata, nieszczęśliwie zakochana w nieporadnym radnym

 2. Nie widzę w tym nic dziwnego…skoro poparł inicjatywę to od razu musi się lansować? Póki Polacy nie zmienią swojego myślenia, m.in. o tym, że takie osoby dostają pieniądze i nic nie robią tylko pachną, to ten kraj nigdy się nie zmieni. Każdy może zostać radnym, proszę spróbować swoich sił a nie mówić o wszystkich, którym się udało, że kradną albo się lansują.

 3. Królowej Jadwigi | 23/08/2016, godz. 10:39 |

  To Stowarzyszenie Inqbator to lokalny PSL, nie? Podobnie jak te Nadzieja czy Legion? Wszędzie Pan radny się lansuje. Ciekawe czy i kiedy on bywa w pracy

 4. Lans ponad wszystko…

 5. I na 2 numery gazety Smogorzewski dał miejskie pieniądze, przypadek hehehehehe.

 6. Prośba do Pana Radnego,
  gdyby szukał Pan kogoś do pracy za 100 000 zł tak jak Pan zarabia to ja chętnie 🙂 mogę sprzątać, dokładnie odkurzam i podobno dobrze gotuje 🙂 znam się też na paru innych rzeczach jak na mgr po Politechnice przystało, zarabiam 1500 zł na rękę.

 7. Możecie nam skoczyć | 22/08/2016, godz. 13:24 |

  Zawsze wszędzie PSL, PSL, PSL…hej hej hej 😀

 8. Gorzej niż w Sejmie…

 9. Matka Polka | 22/08/2016, godz. 13:17 |

  Jeśli politycy rzeczywiście wykorzystują dzieci to oburzające…

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *