Legionovia Legionowo - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

09:59, 12.08.2014

W minioną sobotę (9.08) na boisko przy Parkowej w Legionowie powrócił bramkarz Mateusz Matracki. Jeszcze w zeszłym sezonie bronił barw legionowskiej drużyny. Teraz zagrał po raz pierwszy przeciwko swoim byłym kolegom w barwach Zagłębia Sosnowiec. Goście, lider II Ligi Centralnej, byli faworytem spotkania, jednak waleczni zawodnicy słoweńskiego trenera Roberta Pevnika pokonali rywala 1:0. Jak do tego doszło?

Pierwsza odsłona meczu nie przyniosła bramek. Nie znaczy to, że na płycie legionowskiego stadionu nic się nie działo. Obie drużyny dopingowane w sporej większości przez kibiców Legii Warszawa starały się o strzelenie bramki, dającej prowadzenie. Jednak w tej odsłonie celowniki zawodników obu drużyn były całkowicie rozregulowane. Nie brakowało natomiast ostrej walki z obu stron. Sędzia, Konrad Kiełczewski z Białegostoku, nie pokazał jednak ani jednej żółtej kartki. W drugiej połowie zaczęli przeważać zawodnicy z Zagłębia, jednak w 63 minucie gospodarze przeprowadzili kontrę, która dała im bramkę i w końcowym rozrachunku trzy jakże cenne punkty. Akcję zainicjował Nigeryjczyk Samuelson Chukwuma Odunka, który uruchomił Sebastiana Czapę. Ten dośrodkował futbolówkę w pole karne idealnie do Serba Lazara Pavicia, a ten pewnie umieścił piłkę w bramce Matrackiego. Chwilę później mogło być 2:0, ale strzał Odunki został wybity z linii bramkowej. W 67 minucie Zagłębie mogło wyrównać, ale piłka cudem nie wpadła do bramki. Dobrą zmianę dla Legionovii dał Karol Ziąbski, który zmienił Czapę. Kilka jego strzałów mogło podobać się kibicom. Jeszcze w doliczonym czasie gry kolejny zmiennik Paweł Broniszewski próbował zaskoczyć Matrackiego z dalszej odległości, ale pomylił się minimalnie, trafiając w słupek. Po dwóch kolejkach na czele drugoligowej tabeli znajdują się Błękitni Stargard Szczeciński z sześcioma punktami. Tyle samo punktów uzbierały drużyny MKSu Kluczbork i Siarki Tarnobrzeg. Legionovia z trzema oczkami na koncie zajmuje ósmą lokatę. Kolejne spotkanie podopieczni Roberta Pevnika zagrają 16 sierpnia o godzinie 18.00 w Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą, która zajmuje piętnastą lokatę. Legionovia Legionowo: Waśkow - Wieczorek, Goropevsek, Dankowski, Kołodziejski (71' Broniszewski), Kovjenić (86' Maciejewski), Kominiak, Pavić, Odunka (67' Tlaga), Czapa (69' Ziąbski), Lewicki Zagłębie Sosnowiec: Matracki - Kursa, Kutarba, Sierczyński, Wrzesień (73 Tylec), Markowski, Dudek (61' Szatan), Arak (59' Giel), Mizgała (65' Tumicz), Matusiak, Kozak. /Michał Machnacki/