Legionovia gra o utrzymanie w Orlen Lidze

11:20, 08.04.2013

Legionowskie siatkarki świetnie spisały się na wyjazdowych meczach w ostatni weekend i wywalczyły udział w barażach. Zmagania o utrzymanie w Orlen Lidze powróciły do stolicy Podlasia. Przed weekendowymi starciami w lepszej sytuacji były siatkarki Siódemki Legionovii, które prowadziły 2:1.

Siódemka Legionovia, wygrywając 3:0 (6.04.2013 r.), uczyniła wielki krok w kierunku zakończenia zmagań w play-outach. Podopieczne Jolanty Studziennej od początku spotkania postawiły na trudną zagrywkę, co od razu przyniosło wymierny efekt. Legionowianki systematycznie budowały swoją przewagę. AZS Metal-Fach Białystok - Siódemka Legionovia 0:3 (22:25, 12:25, 26:28)

W niedzielę 7 kwietnia Legionovia pierwszy set wygrała gładko do 16. Gospodynie nie dały jednak za wygraną i w drugim secie powalczyły od początku budując wyraźną przewagę. Set trzeci po zaciętej walce znów był dla AZS.  W czwartej odsłonie zmobilizowane zawodniczki z Legionowa wygrały do 16.   AZS Białystok vs Siódemka Legionovia 2:3 (16:25;25:22;25:23;16:25;10:15). Tym samym Legionovia zapewniła sobie udział w barażach o utrzymanie a AZS żegna się z Orlen Ligą.