Zamknij

Łacha: Czarny punkt na skrzyżowaniu DK62 z Serocką? Gmina jest innego zdania

15:33, 10.02.2016 Aktualizacja: 06:55, 20.05.2016
Skomentuj

W ostatnim czasie odebraliśmy kilka e-maili od mieszkańców miejscowości Łacha (gmina Serock) w sprawie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Drogi Krajowej 62 z ul. Serocką. Mieszkańcy, którzy w dalszym ciągu wspominają tragiczny wypadek z czerwca 2015 roku, w którym zginęły dwie kobiety uważają, że skrzyżowanie nie jest bezpieczne, a zarządca oraz władze gminy nic z tym nie robią.

- Dobrze by było jakbyście się zainteresowali dalszym ciągiem historii wypadku w Łasze, gdzie zginęły 2 osoby, który miał miejsce 3 czerwca ubiegłego roku. Nic się tu nie zmieniło i dalej walczymy o przetrwanie na tym skrzyżowaniu. A wystarczyłoby postawić zakaz wyprzedzania i znak stop w odpowiednich miejscach. Bezpośrednio po tragedii "nasi włodarze" obiecali, że zrobią tam porządek. Minęło wiele miesięcy, a nic się nie zmieniło. Wypadki jak były, tak są - pisze jeden z mieszkańców do naszej redakcji. O wyjaśnienie sprawy bezpieczeństwa na feralnym skrzyżowaniu zwróciliśmy się do zarządcy drogi krajowej - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz do Urzędu Miasta i Gminy w Serocku.

Z informacji uzyskanych przez Legio24.pl w GDDKiA wynika, że prowadzone były rozmowy z władzami gminy Serock na temat poprawy bezpieczeństwa na DK 62 w m. Łacha. Wynikiem rozmów jest zaplanowanie wprowadzenia zmian w organizacji ruchu (m.in. wykonania przejścia dla pieszych, zatoki autobusowej, odcinków chodnika). W celu zrealizowania zadania niezbędne są prace związane z wykonaniem projektu, które zrealizuje gmina w porozumieniu z GDDKiA. Po otrzymaniu tego wyjaśnienia uznaliśmy, że sprawa zmierza do szczęśliwego zakończenia. Nic jednak bardziej mylnego. Po otrzymaniu odpowiedzi na nasze pytania z urzędu gminy okazuje się, że zmian poprawiających bezpieczeństwo w tym miejscu możemy się nie doczekać.

Ratusz uważa, że skrzyżowanie z Serocką jest bezpieczne


Okazuje się, że władze Miasta i Gminy Serock nie widzą żadnego problemu. Ich zdaniem skrzyżowanie jest bezpieczne. - Skrzyżowanie DK62 z ul. Serocką w miejscowości Łacha zlokalizowane jest w obszarze zabudowanym, co skutkuje tym, że dopuszczalna prędkość dla pojazdów poruszających się po drodze krajowej wynosi 50km/h, a istniejące oznakowanie pionowe i poziome jest zgodne z przepisami. Ponadto przeprowadzona wizja lokalna w terenie pozwoliła ocenić, że jego geometria nie uniemożliwia dostrzeżenia pojazdów poruszających się po drodze krajowej. Podsumowując: ocena istniejącej organizacji ruchu, geometrii a także pozostałych warunków w rejonie omawianego skrzyżowania pozwala stwierdzić, że nie należy ono do wyjątkowo niebezpiecznych i mimo pełnego zrozumienia dla ogromu tragedii, która wydarzyła się w tamtym miejscu, należy przypuszczać, że był to jedynie nieszczęśliwy wypadek, będący wynikiem zaistnienia okoliczności innych niż tych związanych z parametrami skrzyżowania - czytamy w komunikacie przesłanym nam przez Referat Przygotowania i Realizacji Inwestycji serockiego ratusza.

Wszystko wskazuje więc na to, że na razie w sprawie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu DK62 z ul. Serocką nic się więc nie zmieni. Mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zachowywać wyjątkową ostrożność w tym miejscu. Miejmy nadzieję, że - jak to ujęli urzędnicy - nieszczęśliwe wypadki w tym miejscu już nie wystąpią.

Skrzyżowanie DK62 z ul. Serocką (Google Street View)



/red/

Przeczytaj także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

AdamAdam

0 0

Kilkaset metrów wcześniej kierowcy jadący w stronę Wyszkowa są już pewni że policja "nie stoi" i wracają do regularnej prędkości 100km+. Ludzie wyjeżdzający z Serockiej czasami zbytnio wierzą w innych...że nie wyprzedza się na skrzyżowaniu, że wszyscy respektują ograniczenie prędkości. I można się "nadziać" 20:18, 10.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

AdamAdam

0 0

Panie zabiły się przez własną głupotę ,a teraz banda niedzielnych kierowców gloryfikuje ich śmierć.Poruszam się po tym skrzyżowaniu od 20 lat i nie zauważam różnicy in minus z tysiącami innych skrzyżowań w Polsce.Trochę myślenia i ograniczonego zaufania nie zaszkodzi.To jest wyjazd na drogę krajową , a nie jakaś lokalna dróżka. 08:17, 11.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kpkp

0 0

To skrzyżownie nie jest bezpieczne.
Z obu stron dk62 brak znaku ogranicznia predkosci jakiegokolwiek
Z obu stron znak pierwszenstwa postawiony tylko raz
Od strony serockiej brak znaku ogranicznia predkosci, brak znaku nakazu zatrzymania, brak
znaku konca drogi z pierwszenstwem pod trojkatem , brak jakiegokolwiek znaku informujacech o kierunkach (mozna sie pomylic lub zestresowac conajmniej) Na przeciwko wyjazdu jest wjazd do posesji wypadalo by oznakowac jakos zeby nikt z serockiej nie pojechal na pale w nocy. Poza tym to jest skrzyzowanie i dookola sa linie ciagle na poboczu a tam widac stragan. Brakuje znaku zakazu handlu i dla pewnosci z kazdej strony zakaz zatrzymywania i postoju. Z tytrulu tego ze sa tam pasy a nie ma chodnika po kazdej stronie bezwzglednie powinny byc znaki "uwaga piesi"
Podsumowujac brakuje jakichs 17 znakow w promieniu 50 m od skrzyzowania!!!! 12:00, 11.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GGGG

0 0

Szanowny internauto kp, skrzyżowanie jest oznakowane w sposób wystarczający. Zarówno organizacji pionowej jak i poziomej niczego nie brakuje. Doskonała widoczność z każdej strony, brak łuków poziomych i pionowych, przecięcie się dróg pod kątem prostym. Klasyczne proste skrzyżowanie zwykłe typu "T". Na odcinku drogi według istniejącego oznakowania obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h (w nocy 60 km/h) ponieważ zarówno z jednej jak i z drugiej strony drogi krajowej nr 62 a także na drodze powiatowej jest ustawiony znak D-42 "obszar zabudowany" więc nie ma potrzeby dodatkowego oznakowania ograniczenia prędkości. Zakaz wyprzedzania, zakaz zatrzymywania się i postoju? W rejonie skrzyżowania reguluje to ogólny przepis Kodeksu ruchu drogowego, poza tym dopełnieniem jest oznakowanie poziome (podwójna ciągła i ciągła krawędziowa). Uwaga piesi? Tu zgoda przydałby się chodnik przynajmniej na odcinku zabudowanym, ale jest szerokie i utwardzone pobocze i w lato nie ma problemu, gorzej zimą gdy są zaspy. Proszę mi wierzyć ilość znaków nie idzie w parze z poprawą bezpieczeństwa. Ostatecznie to i tak użytkownicy dróg są najsłabszym ogniwem i to od nich przede wszystkim zależy ich własne i innych bezpieczeństwo na drodze. 09:39, 12.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kpkp

0 0

Chodnik... czułem o czymś zapomniałem. 09:02, 15.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KacperKacper

0 0

to skrzyżowanie jest normalne, jak tysiące podobnych w Polsce.
Nie ma w nim nic do poprawy. 13:51, 15.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KazimierzKazimierz

0 0

Skrzyżowanie jest jak wiele innych w Polsce, czyli normalne, bezpieczne, a wypadki powodują ludzie którym brak wyobraźni, pędzą na zatracenie, szczególnie warczące motory. Przebywam na działce w pobliżu i widzę to na własne oczy, dobrze że chociaż policja często w tym miejscu kontroluje prędkość.
O skrzyżowanie wojna bo tragicznie zginęły dwie młode kobiety, ale to co się dzieje 200 metrów wcześniej, przy skrzyżowaniu trasy z ul. Mazowiecką woła o pomstę do nieba. Ludzie wysiadają z autobusu prosto do rowu, przed sklepem też rów, to jakaś masakra, tam się przemieszcza bardzo dużo ludzi i dopiero jak coś tragicznego się wydarzy to się ktoś zastanowi. 23:38, 17.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%