Kulturalny wyjazd na koncert MAZOWSZE i Przyjaciele

Ośrodek Kultury w Wieliszewie zaprasza na kolejny kulturalny wyjazd – tym razem do Otrębusów, gdzie obchodzący 65-lecie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego wraz z Przyjaciółmi wystąpi w koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Zapisy do 12 kwietnia, ilość miejsc ograniczona!Koncert odbędzie się w piątek, 26 kwietnia, o godz. 19:00, w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej „Matecznik-Mazowsze” – siedzibie Zespołu, zlokalizowanej w dworze Karolin, w Otrębusach. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport autokarem (z ustalonych punktów na terenie gminy Wieliszew) oraz 50 wejściówek w promocyjnej cenie 49 zł. Zapisy do 12 kwietnia (osobiście w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach). Możliwa telefoniczna rezerwacja (tel. 22 782 20 02, warunkiem jest uiszczenie kosztów w ciągu trzech dni od dokonania rezerwacji).

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca ITI-UNESCO, a 29. dzień kwietnia wybrano na pamiątkę wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georges`a Noverre`a (data jego chrztu). „Mazowsze” – jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego – na swojej scenie pragnie uczcić ten dzień specjalnym koncertem, do współtworzenia którego zaprosiło przyjaciół-tancerzy, specjalizujących się w różnych stylach i technikach tańca. W koncercie wystąpią zatem Ewa Zając-Sołowianowicz, Jarosław Sołowianowicz (Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku), Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu, Anna Kaczmarczyk, Grzegorz Kaczmarczyk (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu), ZPiT „Warszawianka”.

Inicjatorem wyjazdu jest Rada Seniorów Gminy Wieliszew wraz z Stowarzyszeniem Sąsiedzkim Mieszkańców Osiedla „Kwiatowe” w Janówku Pierwszym. Bezpłatny transport zapewnia Gmina Wieliszew, a całość organizacyjnie spina wieliszewski Ośrodek Kultury.

/OK Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Kulturalny wyjazd na koncert MAZOWSZE i Przyjaciele"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *