Zamknij

Królewska gra dla każdego

09:56, 16.10.2014 Aktualizacja: 10:01, 28.10.2014
Skomentuj

W sobotę (11.10) w sali Uniwersytetu Trzeciego Wieku został rozegrany V Międzypokoleniowy turniej szachowy o puchar prezydenta miasta Legionowo. W turnieju wystąpiło 19 zawodników z Warszawy, Łodzi, Jabłonny, Legionowa i z miast Ukrainy.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: open i szkoła podstawowa systemem szwajcarskim po pięć rund. W kategorii open zwyciężył Sławomir Kędzierski z UKsz Hetman Warszawa, który wygrał cztery partie i jedną zremisował. Drugie miejsce w tej kategorii zdobył Jerzy Kuźmiński z Legionowa, który uzyskał 4 pkt. Trzecie miejsce przypadło dla Jarosława Wolskiego z LKS Lotos Jabłonna, który uzyskał 3,5 pkt.

W kategorii Senior 60+ honorowe dyplomy uzyskali: Lech Kępiński, Edward Nowak i Feliks Kutrowski - wszyscy z Legionowa. W kategorii szkoła podstawowa klasy 4-6 pierwsze miejsce uzyskał Piotr Sternik z Warszawy, który uzyskał 4,5 pkt. Drugie miejsce przypadło dla Zuzanny Korduly ,która uzyskała taką samą ilość punktów tj.4,5. O kolejności miejsc zadecydowała tzw. punktacja pomocnicza - Bucholtz. Trzecie miejsce zdobył Mikołaj Cholewiński, uczeń SSP nr35 z Legionowa, który uzyskał 3 pkt.

Nagrody, medale i dyplomy zawodnikom wręczał dr Roman Biskupski gospodarz turnieju i sponsor nagród rzeczowych. Sponsorem medali dla zawodników w kategorii szkoła podstawowa była dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr35 im. Noblistów Polskich w Legionowie mgr Iwona Bekisz. Zawody szachowe przeprowadził Leszek Bałda sędzia klasy państwowej.