Koszykówka młodzieżowa: Zacięty pojedynek do ostatnich sekund

09:22, 23.12.2014

Ostatnie spotkanie w tym roku rozegrała drużyna Legionu Legionowo - rocznik 2003 i młodsi. Podopieczni Tomasza Matysiaka w piątek (19.12) podejmowali w Szkole Podstawowej nr 7 UKS Ciechanów. Mecz był bardzo wyrównany, a losy spotkania rozstrzygnęły się dosłownie w ostatnich 150 sekundach!

Początek meczu nie napawał optymizmem. Młodzi koszykarze Legionu zagrali zbyt nerwowo. Przegrywali już 8:4, by po pierwszej kwarcie prowadzić 15:8. Niestety kolejne 10 minut zniweczyło całkowicie przewagę gospodarzy. Tym razem drużyna z Ciechanowa narzuciła swój styl i po dwóch kwartach wyszła na prowadzenie 31:29.

W trzeciej i czwartej kwarcie

Mimo wyrównanej gry w trzeciej odsłonie piątkowej potyczki goście jeszcze zwiększyli swoje prowadzenie. Przed decydującymi, ostatnimi 10 minutami spotkania prowadzili 43:39. Na początku czwartej kwarty podopieczni Waldemara Smolińskiego nadal nadawali ton rywalizacji. W 34 minucie na tablicy świetlnej pokazał się wynik 49:41 dla Ciechanowa. Wtedy to koszykarze Legionu przeprowadzili szereg skutecznych akcji pod koszem rywala. Trafiali celnie i na niespełna dwie minuty do końca przegrywali zaledwie punktem. Bohaterem ostatnich sekund meczu był
Michał Szcząchor, który zdobył 6 punktów ze swoich 24 w całym meczu. Dzięki temu, jak i zaangażowaniu całej drużyny, gospodarze wydarli zwycięstwo rywalowi z Ciechanowa.

Legion Legionowo - UKS Ciechanów 55:51 (15:8, 14:23, 10:12, 16:8)