Kościuszkowcy mają nowego Zastępcę Dowódcy 1 Dywizji

7 lipca br. Dowódca Wojsk Lądowych gen. dyw. Zbigniew Głowienka przedstawił w Klubie Kościuszkowca w Legionowie nowego Zastępcę Dowódcy 1 Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Grzegorza Dudę.

Uroczystość odbyła się w Sali Tradycji w obecności dowódców jednostek bezpośrednio podległych Dowódcy 1 Dywizji, kadry i pracowników cywilnych Dowództwa. Na wstępie uroczystości gen. dyw. Zbigniew Głowienka przedstawił przebieg służby gen. bryg. Grzegorza Dudy i powiedział, że „jest to dowódca, który służył na wielu stanowiskach i posiada duży autorytet wśród swoich podwładnych”.
Następnie Szef Sztabu 1DZ płk dypl. Jerzy Pałubiak pełniący obowiązki dowódcy 1 Dywizji, powitał nowego zastępcę wśród Kościuszkowców i wręczył mu odznakę pamiątkową 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki. Natomiast gen. bryg. Grzegorz Duda podziękował za powitanie i m.in. powiedział, że w związku z tym, że „nigdy nie był w jednostkach 1 Dywizji, będzie chciał je szybko odwiedzić”, a na zakończenie uroczystości przywitał się z przybyłymi na tą uroczystość dowódcami jednostek 1DZ.

(źródło i foto : www.legionowo.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Kościuszkowcy mają nowego Zastępcę Dowódcy 1 Dywizji"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *