Konwent władz gmin powiatu legionowskiego w Wieliszewie

W środę, 21 kwietnia, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wieliszew odbyło się posiedzenie Konwentu Wójtów Burmistrza i Prezydenta Powiatu Legionowskiego. Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Wieliszew Waldemar Kownacki.
Głównymi tematami obrad były dwie kwestie: sprawa związana z drogami krajowymi na terenie powiatu legionowskiego (obecny był Jan Kulesza, Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) oraz funkcjonowanie Systemu Gospodarki Odpadami w Legionowie. Jan Kulesza przedstawił zakres inwestycji na drogach krajowych powiatu legionowskiego. Poinformował, że odcinek drogi z Legionowa do Zegrza będzie przebudowany po 2012 roku. Obecnie trwa proces przygotowania zadania. Według dyrektora Kuleszy obwodnica Serocka będzie zakończona w 2011 r. Burmistrz Gminy Serock Sylwester Sokolnicki zwrócił się z prośbą, aby dołożyć wszelkich starań w celu otworzenia obwodnicy Serocka jeszcze przed sezonem, a jeśli będzie to niemożliwe, to chociaż częściowo skierować TIR-y na obwodnicę.
W drugiej ważnej sprawie prezydent Legionowa poinformował, że na gminy zostanie nałożony obowiązek odbioru śmieci, dlatego już teraz należy się wspólnie zastanowić, jak rozwiązać ten problem i co zrobić z odpadami.
W sprawach różnych starosta Janusz Kubicki przekazał informację, że Starostwo będzie przeprowadzało inwentaryzację przystanków autobusowych na terenie powiatu, dlatego zwrócił się z prośbą o pomoc.
(źródło: UG Wieliszew, foto: Mariusz Kraszewski ; www.wieliszew.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Konwent władz gmin powiatu legionowskiego w Wieliszewie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *