Koniec nagród za meldunek

Urząd Miasta i Gminy w Serocku nie prowadzi już specjalnej akcji meldunkowej. Od 1 stycznia osoby meldujące się w Serocku nie mogą liczyć na specjalne benefity. Początkowo akcja meldunkowa miała trwać do końca grudnia 2010 roku, lecz decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Serock była przedłużana na kolejne lata.
Jej celem było zachęcenie osób nieposiadających meldunku na pobyt stały, a zamieszkujących na terenie gminy, do zameldowania się zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania – co wiąże się także z kwestią podatkową. Istotne jest bowiem, z punku widzenia budżetu gminy, aby podatki od osób fizycznych, zamieszkałych na jej terenie, a więc korzystających z całej publicznej infrastruktury zasilały gminne finanse.

W akcji mogły wziąć udział osoby, które zameldowały się po raz pierwszy na pobyt stały, na terenie gminy Serock. Akcją objęte były również zameldowania noworodków, w których imieniu występowali rodzice/opiekunowie. Akcja przyniosła oczekiwane rezultaty, gdyż z roku na rok liczba mieszkańców gminy Serock wzrastała o kilkaset osób. Od początku trwania akcji, tj. od 1 marca 2010 roku, aż do jej końca, tj. do 31 grudnia 2012 roku zameldowało się w gminie Serock, w sumie 899 osób.

Wśród zameldowanych wyłoniono 9 zwycięzców.
Na wyróżnionych laureatów czekały atrakcyjne nagrody,  m.in. nagroda o wartości 3000 zł, rower, weekend w hotelu Pan Tadeusz***, kolacja dla dwojga w Restauracji Złoty Okoń czy weekend w hotelu Windsor Palace Hotel ****, które zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Serock, oraz powyższych sponsorów.

Przez cały okres trwania akcji, liczba ludności była monitorowana na bieżąco. Dało się również zaobserwować, że nowi mieszkańcy są przeważnie ludźmi młodymi. Przeciętny nowo zameldowany obywatel gminy ma 32 lata, zaś stały mieszkaniec gminy jest nieco starszy – ma 36 lat. Wywnioskować stąd można, że tak atrakcyjne walory, jak nieskażona i bogata przyroda, dobrze rozwinięta infrastruktura, dostęp do urządzeń teletechnicznych, dogodne połączenia drogowe i poczynane inwestycje sprzyjają ludziom młodym, zakładającym rodziny, którzy podejmują decyzję o osiedleniu się właśnie w Serocku.

/UG Serock/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Koniec nagród za meldunek"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *